СДПН: субсидії на опалення – залежно від доходу

0
39

Необхідно буде створити орган для індивідуальної перевірки доходів та майна.

СДПН: субсидії на опалення – залежно від доходу

СДПН: субсидії на опалення – залежно від доходу

Федеральний уряд та парламентська фракція СДПН розходяться у думках щодо того, як має субсидуватися запланована теплова біржа. “Ні для кого не секрет, що ми, соціал-демократи, хочемо, щоб субсидія, передбачена законом, розподілялася в залежності від доходу”, – заявив лідер парламентської групи Рольф Мютцених газеті “Rheinische Post” (субота). Міністр будівництва Клара Гейвіц, навпаки, повторила в газеті Funke-Gruppe: Ми хочемо, щоб громадяни швидко отримували свої субсидії на опалення. Необхідно буде створити орган для індивідуальної перевірки доходів та майна. Це потребуватиме часу, сказав політик СДПН.

Мютценіх запропонував виключити з-поміж одержувачів субсидій тих, хто сьогодні через високі доходи змушений платити надбавку за солідарність. «Цим людям не потрібні гроші від держави, їх би не вистачило в іншому місці. Я буду радий, якщо наші два партнери з коаліції хоч раз це зрозуміють», – сказав Мютцених, маючи на увазі ВДП та «зелених».

«Безкоштовна фіксована ставка» за консультації з питань енергетики

Лідер парламентської партії СДПН також запропонував безкоштовну фіксовану ставку для всіх домовласників за консультації з питань опалення та енергопостачання. Мютценіх не сказав, як має бути структурована ця єдина ставка. До цього часу 80% консультацій з питань енергетики субсидувалися державою. Максимальна сума складає 1300 євро.

Лідер СДПН Ларс Клінгбайль висловив загальнішу думку: «Під час парламентської процедури ми ретельно проаналізуємо, чи є ще необхідність у покращенні соціальної подушки безпеки. Ми нікого не залишимо у біді», – сказав депутат в інтерв’ю газеті «Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung».

Міністр економіки Роберт Хабек виявив готовність до компромісу. «Перехідні періоди можуть бути узгоджені, соціальна підтримка може бути збільшена чи зменшена. Бундестаг у своїй мудрості обов’язково щось зробить для цього», – сказав політик «зелених» в інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland на заході в п’ятницю ввечері. «Межа доходу може бути розглянута ще раз». Він додав, однак, що найважливіший пункт закону про енергетику будівель, який далеко йде заборону на встановлення нових нафтових і газових опалювальних систем, не підлягає обговоренню.

Читайте також:  4-денний тиждень не для всіх секторів економіки

ВДП відновлює критику

ВДП знову виступила з критикою законопроекту. Лідер фракції Крістіан Дюрр заявив газеті “Bild am Sonntag”, що його група хоче “ретельно обговорити закон у Бундестазі в травні і переконатися в його практичності”. Федеральний кабінет міністрів схвалив законопроект. Міністр фінансів та лідер ВДП Крістіан Лінднер, однак, висловив застереження у протокольній декларації та закликав до «практичної та фінансово здійсненної» реалізації принципу технологічної відкритості.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :