СДПН та “зелені” готові допомогти промисловості Німеччини

0
26

Вони хочуть запровадити ціну на електроенергію, що фінансується за рахунок податків.

СДПН та "зелені" готові допомогти промисловості Німеччини

СДПН та «зелені» готові допомогти промисловості Німеччини

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек та лідер СДПН Ларс Клінгбайль показали, що вони готові допомогти промисловості Німеччини дешевшою енергією. У бізнес-спільноті активно ведуться розмови щодо ціни на електроенергію для промисловості, сказав політик «зелених» Хабек в інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland у п’ятницю ввечері. «І я думаю, що ми маємо це зробити». За його словами, це коштуватиме грошей і вимагатиме згоди федерального уряду. Клінгбайль у газеті “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” висловився за якнайшвидше запровадження пільг. «Дехто говорить про 2030 рік, але ми говоримо про найближчі 12 місяців».

Ще до енергетичної кризи німецькі ділові кола скаржилися, що порівняно високі ціни на електроенергію в Федеративній Республіці є недоліком місця розташування. Крім того, посилюється міжнародна конкуренція, наприклад, тому що США субсидують промислові поселення. Дешевша промислова електрика має фінансуватися за рахунок податкових коштів.

ВДП бореться за «ринкові рішення»

СвДП налаштована скептично. Міністр фінансів Крістіан Лінднер нещодавно сказав в інтерв’ю “Wirtschaftswoche”, що, з одного боку, ціни на енергію зростають через політичні рішення. З іншого боку, вони мають субсидуватися для економіки. Де межа? Як це впливає на конкуренцію між промисловістю та малими та середніми підприємствами, які не отримують галузеву ціну? На яку суму вони мають претендувати?».

Лідер СвДП бореться за «ринкові рішення», такі як довгострокові контракти на постачання (договори про покупку електроенергії). З одного боку, вони мають пропонувати цінові гарантії великим покупцям, з другого – гарантії інвестицій, наприклад, виробникам вітрової енергії.

Обмеження на майбутнє

Хабек, з іншого боку, стверджує, що за обмеження цін можна втратити гроші. «Але якщо ми не обмежуватимемо їх, ми можемо втратити галузі майбутнього». За його словами, важливі технології мають приходити не лише з Китаю чи США. Він назвав період 4–5 років для підтримки цін на електроенергію.

Читайте також:  Пітер Берінгер (АдГ) дав економічний прогноз на 2023 рік

Скільки має коштувати електроенергія для промисловості в Німеччині, поки що неясно. Клінгбайль сказав: «Чи це буде 5 або 7 центів за кіловат-годину, ми повинні побачити». Для порівняння, багато приватних споживачів сьогодні платять понад 30 центів.

Клінгбейл запропонував фінансувати допомогу галузі з економічного та стабілізаційного фонду. «Під час кризи ми справедливо вирішили виділити 200 мільярдів євро на гальмування цін на газ та електрику. Це має допомогти не лише приватним домогосподарствам, а й підприємствам». Ідея від початку полягала у тому, щоб благополучно пережити кризу як громадянам, а й робочим місцям у промисловості Німеччини.

Федеральні землі проти викачування грошей із промисловості

Державний секретар Хабека Патрік Грайхен оголосив, що цього тижня він представить концепцію промислових цін на електроенергію. Він говорив про ціну 5 або 6 центів за кіловат-годину. Міністри енергетики федеральних земель також виступають зниження цін на електроенергію для промисловості.

Схвалення також надійшло від представників роботодавців та працівників. Райнер Кірхдерфер, член правління Фонду сімейного бізнесу та політики, сказав: «Міністр Хабек має рацію, коли хоче захистити німецьку промисловість від викачування грошей». Глава IG Metall Йорг Хофманн заявив, що давно назріла потреба у конкурентоспроможній на міжнародному рівні ціні на електроенергію для енергоємної промисловості Німеччини.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :