Шекспірівський фестиваль втратив фінансування

0
248

Шекспірівський фестиваль прирівняли до “канону імперіалізму”

Шекспірівський фестиваль у Новій Зеландії втратив фінансування

Шекспірівський фестиваль регулярно отримував близько 30 тисяч доларів на рік від урядової організації Creative New Zealand. Але у 2022 році рада вирішила припинити фінансування.

Фестиваль завжди був досить популярним заходом. За його існування його учасниками стали понад 120 тисяч учнів, представивши більше половини середніх шкіл країни.

Шекспірівський фестиваль у Новій Зеландії втратив фінансування.  Фото: Nur Yilmaz/pexels.com

Художня рада Нової Зеландії перестала фінансувати шекспірівський фестиваль. Консультативна група заявила про те, що він перестав демонструвати відповідність сучасному мистецтву та культурі Нової Зеландії. Документ щодо оцінки фінансування підтверджував привабливість заходу для молоді та його загальний позитивний вплив на учасників. Проте експертна рада все одно назвала фестиваль неактуальним.

Шекспірівський фестиваль, на думку експертів, містить низку проблем

  • організація фестивалю була «досить патерналістською»;
  • жанр фестивалю був «розташований у рамках канону імперіалізму»;
  • ідея фестивалю упустила можливість створити живу навчальну програму та показати свою актуальність;
  • у фестивалі робиться «особливий акцент на драматурзі Єлизаветинської доби», що не відповідає деколонізації Нової Зеландії.

Рада вважала, що центр «Шекспірівський глобус» не запропонував сильної пропозиції порівняно з іншими групами, які претендують на фінансування.

Шекспірівський фестиваль займався адаптацією творів Шекспіра

Виконавчий директор центру Доун Сандерс сказала, що організація засмучена рішенням Ради.

За словами Сандерса, Шекспірівський фестиваль має пряме відношення до сучасної Нової Зеландії. Фестиваль порушував теми людської психіки, конкуренції, ревнощів, женоненависництва та багатьох інших актуальних речей.

Сандерс сказала, що «цілком неправильно», що експерти з оцінки фінансування зробили припущення про актуальність фестивалю. Вона особливо наголосила, що величезна кількість студентів являла собою етнічні меншини Нової Зеландії. Учні регулярно адаптували твори Шекспіра новими та культурно значущими способами.

Фестиваль продовжиться без фінансування, яке становило приблизно 10% від його загальних витрат. Гроші при цьому потрібно буде знайти в іншому місці.

Читайте також:  Відновлення Маріуполя: який реалістичний сценарій?

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я