щеплені за нещеплених і навпаки

0
275

Половина людей бреше про свій COVID-статус. І це лише ті, хто зізнався.

брехня про ковід

Американці вирішили провести велике національне дослідження та з’ясувати, наскільки спотворені дані офіційної охорони здоров’я з приводу коронавірусу. Виявилося, що брехня про ковід дуже популярна. Опитування серед 1733 дорослих жителів США виявило, що майже половина з них вводила в оману оточуючих з приводу свого COVID-статусу.

Найпопулярніша брехня про ковід була така:

  • Люди повідомляли, з ким вони були або збиралися бути особисто, що вони вживають більше профілактичних заходів COVID-19, ніж насправді (24,3%).
  • Порушували правила карантину (22,5%).

Якщо учасники відповідали на будь-який з пунктів про спотворення інформації, їх просили вказати «так» чи «ні» у списку причин. Вони включали такі пункти, як: “Це нікого не стосується”, “Я не хотів, щоб хтось засуджував або погано думав про мене”, “Я хотів скористатися своєю свободою і робити те, що хочу” і “Я не думав, що COVID-19 існує».

Найчастіше серед причин для брехні люди називали:

  • бажання жити нормально;
  • бажання користуватися особистою свободою.

Брехня для ковід: вік має значення

Найчастіше брехали про коронавірус молоді люди до 29 років і ті, хто більше не довіряв науці. Літні американці були чеснішими (або не зізналися, що брехали). Близько 20% хворих не говорили про це під час зустрічі з іншими. Плюс стільки ж респондентів замовчували свій статус, відвідуючи громадські місця, зокрема й приходячи до поліклініки.

Читайте також:  Поет Дем'ян Кудрявцев про Мета-Росію на форумі "СловоНово"

Незвичайно те, що приблизно 10% людей без щеплення брехали, що вакцинувалися. І при цьому 15% щеплених громадян навпаки не хотіли з різних причин про це заявляти.

Отримані результати свідчать про те, що спотворення інформації та недотримання заходів охорони здоров’я щодо COVID-19 і справді дуже поширені. На думку вчених, вони є серйозною проблемою суспільної охорони здоров’я.

Читайте також:

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я