що відомо після з’їзду партії

0
253

Невідомо, чи продовжить Китай зростати в економічному плані.

Економіка Китаю ослабла

Економіка Китаю ослабла: нові подробиці про найсильнішого експортера. З’їзд Комуністичної партії Китаю завершився в неділю офіційним підтвердженням історичного третього п’ятирічного терміну Сі Цзіньпіна.

У центрі уваги також була людина, яку назвали його новим заступником, Лі Цян.

Пан Сі зараз перебуває на шляху до того, щоб стати прем’єр-міністром, і йому доручено управляти другою за величиною економікою світу.

Тим часом у понеділок Китай опублікував набір економічних даних, які були перенесені з попереднього тижня.

Економіка Китаю стикається з низкою проблем усередині країни та за кордоном, включаючи політику Пекіна щодо боротьби з коронавірусом та торговий конфлікт зі США.

Що ми дізналися про стан економіки країни за останній тиждень?

Економіка Китаю ослабла: повільне зростання

У понеділок акції в Гонконгу різко впали, а валюта Китаю, юань, ослабла по відношенню до долара США через підвищені побоювання, що Сі продовжить свою ідеологічну політику ціною економічного зростання.

Базовий індекс Hang Seng впав більш ніж на 6% через падіння акцій китайських технологічних гігантів Alibaba і Tencent, що котируються в Гонконгу. У материковому Китаї індекс Shanghai Composite закрився на 2% нижче.

Тим часом офіційні дані показали, що економіка Китаю зросла на 3,9% у кварталі з липня по вересень порівняно з тим же періодом минулого року, перевершивши оцінки.

Економіка Китаю ослабла.  Фото: Liza Summer/pexels.com

Це ознаменувало сильний відскок від зростання на 0,4%, яке спостерігалося за попередні три місяці, коли Шанхай був закритий.

Публікацію цифр було відкладено під час конгресу без пояснення причин затримки. Це змусило деяких спостерігачів за Китаєм припустити, що можуть вказувати на слабкість економіки.

Коментарі експертів

«20-й з’їзд партії не виявив будь-яких нових напрямів в економічній політиці. Поки що неясно, чи забезпечить загальний економічний підхід той тип зростання, якого бажає Китай», — сказав Берт Хофман із Інституту Східної Азії Національного університету Сінгапуру.

Читайте також:  Канада закликала виключити Росію з МВФ та G20

Однак, хоча останні показники зростання можуть здатися високими в порівнянні з більшістю західних економік, вони набагато нижчі від темпів зростання, які Китай спостерігав протягом десятиліть, і все ще далекі від цільового показника 5,5% на 2022 рік, встановленого в березні.

З того часу Політбюро — найвищий директивний орган правлячої Комуністичної партії Китаю — дало зрозуміти, що може не досягти цієї мети після того, як великі міста повністю або частково закрили.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я