Шольц і Хабек захищають плани щодо ЗПГ на Рюгені

0
48

На острові Рюген уже кілька місяців триває запекла боротьба проти цих планів. Роберт Хабек та Олаф Шольц наголошують на надійності поставок на схід.

Шольц і Хабек захищають плани щодо ЗПГ на Рюгені

Шольц і Хабек захищають плани щодо ЗПГ на Рюгені

Уряд Німеччини захистив плани будівництва терміналу зрідженого природного газу, запланованого на острові Рюген. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) після раунду переговорів з цього питання в Бінці на острові Рюген заявив, що лише терміналів на узбережжі Північного моря, імпорту через порти Західної Європи та трубопроводів з Норвегії буде недостатньо. Імпортна інфраструктура потрібна і в східній Німеччині. «Бо йдеться про безпеку поставок для східної Німеччини».

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені), який також брав участь у зустрічі, сказав, що у питанні надійності постачання ще не все втрачено. Постачання східної Німеччини, зокрема, залежить від «створення подальших альтернатив».

За інформацією агентства dpa, під час непублічного раунду переговорів Шольц висловився за порт Мукран. За словами учасників, він послався на технічні проблеми, пов’язані із можливою альтернативою у відкритому морі. Згідно з повідомленням, Хабек також наголосив на Мукрані.

Мер Бінца Карстен Шнайдер підтвердив це після переговорів: Федеральний уряд, очевидно, хоче утримати ділянку Мукран. Вони продовжуватимуть використовувати всі засоби проти будівництва терміналу навпроти або на Рюгені. Він оцінив це перше обговорення з федеральним урядом як початкове промацування. «Я вважаю, що дискусія була дуже гарною для цього». Має бути більше. Він сподівається, що тепер темпи буде збільшено.

Ці плани вже кілька місяців викликають запеклий опір на острові. Критики побоюються за екологію та туризм, що особливо важливий для Рюгена. Уряд землі Шверін також висловив сумнів у тому, що термінал взагалі потрібен, і зажадав подати обґрунтування необхідності. За даними поліції, на момент прибуття канцлера на місці переговорів, на які було запрошено близько 60 представників муніципалітетів, асоціацій та ділових кіл, зібралося до 600 демонстрантів, які голосно висловлювали своє невдоволення.

Читайте також:  Спецфонд Бундесверу: Зелені проти пропозиції

Згідно з ранніми заявами, федеральний уряд також бачить переваги для енергопостачання Східної та Центральної Європи у розміщенні терміналу на східнонімецькому узбережжі. Термінал має бути підключений до газової мережі через морський трубопровід у Лубміні, в передгір’ях Померанії. Саме тут проходять германо-російські газопроводи «Північний потік 1 і 2», що не експлуатуються, і тут же сходяться кілька трубопроводів великої потужності для подальшого розподілу. Критики, з іншого боку, говорять про непотрібний надлишок потужностей, який створить термінал узбережжя Рюгена.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :