Сі Цзіньпін переобраний на третій термін у Китаї

0
248

Він керує країною з 2012 року.

Сі Цзіньпін переобрано.

Сі Цзіньпін переобраний головою Комуністичної партії Китаю. Це третій термін посаді йому.

Політологи всього світу говорять про «культ особистості, що зароджується» в Китаї. Разом з пандемією та економічною кризою це може бути не дуже гарною новиною для Піднебесної.

Озвучено перепризначення лідера Китаю у суботу, 22 жовтня. 2400 делегатів із регіонів країни схвалили його. Тоді ж він представив сімох членів КПК, які входять до Постійного комітету — найвищого органу влади. Усі вони вкрай лояльні до Сі.

Сі Цзіньпін переобрано: чому це погано

Фахівці з Китаю повідомляють, що такий стан речей веде до «путінізації» китайської влади. Зважаючи на все, Сі Цзіньпін остаточно задавив усіх конкурентів. Тепер він оточений лише «так-чоловіками».

Останнє означає, що реальної інформації про те, що відбувається в країні, у лідера КПК буде дедалі менше. Рішення ж він прийматиме фактично поодинці. Через це кількість управлінських помилок серйозно зросте.

Наразі Китай переживає одразу кілька криз. По-перше, нікуди не поділася корона. Цілі міста у Піднебесній закриваються. Іноді людям не дозволено виходити зі свого будинку. Такою є розплата за політику zero-covid. Це вдарило по купівельній спроможності громадян, а отже, і з економіки.

По-друге, Китай потрапив у пастку середнього прибутку. Реформи, запущені ще Ден Сяопіном наприкінці 80-х років, перестали працювати. Для переходу на новий рівень добробуту китайському суспільству потрібні докорінні зміни. При Сі Цзіньпіна відбувається швидше зворотний процес.

Сі Цзіньпін переобрано: паралелі з Путіним

Старий новий глава Китаю не зробить кроків щодо подальшої лібералізації економіки. За оцінками більшості фахівців, китайська економіка приречена до стагнації. Це може призвести до того, що керівництво захоче розпочати «маленьку переможну війну». Наприклад, захопити Тайвань.

Читайте також:  Проекти з нейтралізації вуглецю: користь та тенденції

Примітно, що приблизно такий самий шлях пройшла Росія. Ліберальні реформи 90-х та початку «нульових» згорнули. Влада держави вважала, що за високих цін на нафту вона не потрібна. Потім їхній ефект пройшов, нафта подешевшала, а Володимир Путін у 2012 році остаточно став автократом. Всього через два роки відбулася анексія Криму.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я