Слова важливі Робота лікаря – дуже специфічна і напружена. Потрібно бути не лиш…

3
44

🔺Слова важливі❗️

📌Робота лікаря – дуже специфічна і напружена. Потрібно бути не лише висококваліфікованим спеціалістом, а й Людиною – з почуттям такту і толерантності, емпатії і неупередженості.
🔘Робота гінеколога ще більш специфічна. Досить часто аби поставити правильний діагноз, доводиться говорити на дуже інтимні теми. Можуть бути питання про менструальний цикл, про статевого партнера, про сам статевий акт, про використання контрацепції та “іграшок”. Не кожному зручно та приємно про таке розповідати. Але іноді це необхідно. І завдання лікаря – зробити таку розмову максимально неупередженою та комфортною.

🔜Проте є те, що порушує не лише норми етики та моралі, а й особисті кордони пацієнта. В процесі спілкування з пацієнтами вони розповідають мені про свій неприємний досвід. Тут зібрала для вас кілька ситуацій:
🔺Скільки років? Уже 35? А дітей скільки? Немає? А ви взагалі збираєтесь народжувати – ваш час спливає! – це табу для лікарів. Тікайте від такого лікаря.
🔺І чим ви тільки думали – в неповних 20 років уже троє дітей?! – так і хочеться сказати, що то не ваша справа.
🔺Тут лише операція – бо переросте в рак, от тоді ще поплачете! – без зайвих слів. Це просто залякування пацієнта.
🔺У вас статева інфекція. Ви що, не чули про презервативи?! – теж без коментарів. Пригнічення та осуд недоречні.
🔺Сама родиш – не маленька. А те, що болить – усім болить, і терплять! – майбутній мамі і так погано, а тут ще й така “підтримка”.
🔺Забираємо матку – і проблему вирішено! Ви ж не збираєтесь вагітніти у своїх 40!? – навіть якщо є всі покази до видалення матки, не можна ставити під сумнів здатність жінки ще народити.
🔺Як давно ці симптоми? Уже 3 місяці?! То треба було ще почекати – щоб одразу на операційний стіл.
А може жінка затягнула з візитом саме через те, що боялася подібного ставлення. Адже нічого не минає безслідно.

Читайте також:  (Продовження. Частина 1 нижче)Сексуальна дисфункція – як лікувати?В силу перек...

☝️Не дайте негативному досвіду завадити вам отримувати медичну допомогу. Шукайте “свого” лікаря. Того, хто не перетне особисті кордони.
Бережіть себе та будьте здорові❤️

PS: А чи були у вашому житті неприємні ситуації? Пишіть у коментарі👇
#аннакозакова #гінекологхірург #етикалікаря #ситуція #словатабу #лікаргінекологрівне

3 КОМЕНТАРІ

  1. А так я боялась що не зможу мати дітей і дуже багато нервів собі витратила, бо колись мені лікар сказала: не родиш до 25-то вже не зможеш родити, бо в 19 в мене була фолікулярна кіста. Яка була логіка, зараз не ясно, але тоді ці слова для мене були як пророчі і я дуже боялась.

  2. Не буду висвітлювати лікаря з Медичної ( можу написати в пп) щоб обійти її десятою дорогою . Поставила на 16 тижні вагітності рак матки , а це була звичайна молочниця

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я