Спецфонд Бундесверу: Зелені проти пропозиції

0
35

«Переломний момент» канцлера приніс додаткових 100 мільярдів євро для німецьких збройних сил – але що буде, коли гроші закінчаться? Пропозиція комісара із оборони зустрічає критику.

Спецфонд Бундесверу: Зелені проти пропозиції

Спецфонд Бундесверу: Зелені проти пропозиції

Лідер партії зелених Омід Нуріпур скептично ставиться до пропозиції Єви Хьогль (СДПН), уповноваженої Бундестагу у справах збройних сил, поповнювати спеціальні засоби для бундесверу в міру їхнього використання. Ідея про «бездонний» спецфонд Бундесверу сподобалася не всім.

“Вимога “поповнити” спеціальні засоби не відповідає реальності”, – сказав політик в інтерв’ю виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). «Зрештою, переважна більшість грошей зі спеціального фонду, який ґрунтується на одноразовій позиці в 100 мільярдів євро, встановленому законом, ще навіть не витрачено. Саме тут нам зараз необхідно, щоб зусилля міністра оборони щодо структурної реформи зрушили з мертвої точки».

Необхідне точне планування потреб, щоб 100 мільярдів євро було використано там, де вони найбільше допоможуть військам у виконанні їхніх завдань. Нуріпур додав: «Правильно, що в довгостроковій перспективі необхідне надійніше фінансування та більше грошей, тому що перед бундесвером стоять великі завдання. Однак також потрібна більша ефективність та більша європейська співпраця. До них потрібно звернутись у першочерговому порядку, замість того, щоб сьогодні закликати до потенційних витрат на післязавтра».

Хегль нещодавно заявила, що треба подумати про поповнення спеціального фонду бундесверу “у міру його витрачання, щоб фінансувати проекти протягом року – без обмеження прав участі парламенту”. “Такий проект, як заміна винищувачів “Торнадо”, не може бути профінансований з поточного бюджету, оскільки він завжди пов’язаний лише з одним роком”, – сказала вона у вівторок в інтерв’ю “Штутгартер Цайтунг” і “Штутгартер Нахріхтен”. Тому, за її словами, форма фінансування через спеціальний фонд є правильною.

Читайте також:  Закриття атомних електростанцій: прихильники та противники

27 лютого 2022 року канцлер Олаф Шольц (СДПН) проголосив «поворот часів» на тлі агресивної війни Росії проти України. У ході цього було затверджено спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для модернізації бундесверу.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :