Спілкування з немовлятами допомагає формувати структуру їх мозку

0
28

Нове дослідження британських учених показало, що спілкування з немовлятами може допомогти у формуванні структури мозку дитини. Вчені виявили зв'язок між обсягом дорослої мови, яку чує немовля, та виробленням речовини, яка допомагає формувати структуру мозку. The Guardian.

Цей матеріал – частина нашого щоденного розсилання. Якщо ви хочете отримувати свіжу розсилку, підписуйтесь на неї тут і отримуйте її, де вам зручно (поштою або Telegram).

Дослідники кажуть, що обсяг дорослої мови, яку чує немовля у ранньому віці, допомагає формуванню структури його мозку. У майбутньому це може впливати на те, як дитина вміє обробляти інформацію, і який у неї словниковий запас. За їхніми даними, концентрація такої речовини, як мієлін, підвищується, коли з дитиною починають розмовляти її батьки.

“Я думаю, що головне посилання нашого дослідження – обов'язково розмовляйте зі своїми дітьми, навіть якщо вони поки що не можуть відповісти вам.

Це справді важливо. Вражає, що така проста дія буквально формує структуру дитячого мозку”, – каже провідний автор дослідження, професор Джон Спенсер із Університету Східної Англії.

У своїй статті в Journal of Neuroscience Спенсер та його колеги описують, що вони записали обсяг мовлення 87 дітей віком близько шести місяців та 76 дітей віком близько 30 місяців. Команда записала 6208 годин мовних даних. Виявилося, що діти тих матерів, освіта яких була якіснішою, чули більше дорослої мови, ніж діти, чиї батьки менш освічені.

Після цього вчені використовували апарат МРТ для вимірювання концентрації мієліну у дитячому мозку. З'ясувалося, що вона була вищою у тих дітей, з якими постійно розмовляли.

Читайте також:  Британські батьки отримають 30 безкоштовних годин догляду за дітьми на тиждень

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я