Spotify продовжує отримувати передплатників незважаючи на кризу

0
245

Проте музичний стрімінговий сервіс має проблеми з доходами.

Spotify продовжує отримувати передплатників

Стрімінговий музичний сервіс Spotify не бачить послаблення припливу клієнтів за підпискою навіть за часів інфляції та економічних проблем у всьому світі протягом усього 2022 року. Spotify продовжує отримувати передплатників і цифра до кінця року може сягнути 200 мільйонів. При цьому компанія має низку проблем із прибутком: як таке можливо?

Spotify продовжує отримувати передплатників своїх платних сервісів

Минулого кварталу кількість платних користувачів музичного стрімінгового сервісу Spotify збільшилася зі 188 до 195 мільйонів за три місяці — і, таким чином, трохи більше, ніж очікувала компанія. До кінця року Spotify планує отримати 202 мільйони платних передплатників. Також компанія повідомила про 456 мільйонів середньомісячних користувачів за третій квартал, перевищивши прогнози аналітиків на 450,7 мільйона.

Spotify продовжує отримувати передплатників: приріст попри кризу.  Фото: Casimiro PT/Shutterstock

При цьому виторг Spotify зріс на 21% порівняно з 2021 роком і склав трохи більше 3 мільярдів доларів у третьому кварталі. Найбільше доходів принесли саме платні передплати, своєю чергою зростання доходів від реклами значно сповільнилося, збільшившись на 19% до 385 мільйонів доларів.

Рекламодавці повсюдно скорочують свої витрати, інші онлайн-компанії також постраждали. Spotify розраховує на збільшення доходів від реклами, зокрема від подкастів.

Які проблеми у Spotify незважаючи на зростання передплатників?

Акції Spotify Technology SA впали на 10% наприкінці торгів після того, як компанія, лідер у галузі потокової передачі музики, заявила, що розмір прибутку може скоротитися в 4 кварталі після хороших показників у попередніх місяцях через витрати на програмування, і що вона розглядає можливість підвищення цін США.

При цьому валовий прибуток Spotify за квартал не відповідав середній оцінці аналітиків у 25,2% і склав 24,7%, що Spotify пояснив уповільненням зростання реклами та збільшенням витрат на контент, наприклад, недавнім переходом на аудіокниги.

Читайте також:  до чого насправді готується керівництво РФ?

Компанія прогнозує ще менший валовий прибуток у розмірі 24,5% у четвертому кварталі та операційний збиток у розмірі 300 мільйонів євро.

Подкасти намагаються вирішити фінансові проблеми Spotify.  Фото: Kaspars Grinvalds / Shutterstock

Падіння акцій показує, що інвестори стали менше цікавитися темпами зростання числа передплатників і більше зосередилися на тому, чи Spotify стане прибутковим. Це змусило керівництво привести вагомі докази на користь інвестицій у нові напрямки бізнесу, такі як розробка оригінальних подкастів, а також продаж аудіокниг.

В результаті незважаючи на хороші показники приросту передплатників навіть під час кризи, Spotify все одно залишається безліч операційних проблем, а також прогнозується зниження прибутку. Наскільки сильно це позначиться на самій компанії та її популярності: поки що велике питання. Однак через цю ситуацію компанія може не досягти цифри в 200 мільйонів платних передплатників до кінця цього року. А також постраждають користувачі в США, а далі, можливо, і в європейських країнах через зростання цін на платні передплати.

Читайте також:

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я