споживчий клімат у Німеччині стабілізується

0
132

Проте економічні очікування німців продовжують погіршуватись.

Споживчий клімат у Німеччині стабілізується

Результати нового опитування Інституту маркетингових досліджень у Нюрнберзі (GfK) свідчать, що споживчий клімат у Німеччині стабілізується. Незважаючи на прогнозовану рецесію, учасники опитування повідомили, що вони очікують на підвищення своїх доходів.

У жовтні 2022 року відбулося покращення споживчих настроїв у ФРН. Проте, на думку експертів, суттєвого перелому у цьому напрямі найближчим часом не станеться.

Результати дослідження та прогноз GfK

Стабілізація споживчого клімату може бути позитивним сигналом для німецької економіки. Незважаючи на побоювання щодо подальших поставок енергоносіїв, індекс споживчих настроїв у Німеччині в жовтні трохи зріс: з ‑42,8 пункту до ‑41,9 пункту.

“Настрою знову трохи заспокоїлися”, – пояснив дослідник споживчого ринку GfK Рольф Бюркль. За даними інституту, у жовтні споживачі мали більшу схильність до здійснення великих покупок, ніж місяць тому.

Споживчий клімат у Німеччині стабілізується: результати нового опитування GfK.  Фото: rupixen.com/unsplash.com

Однак споживачі однаково менш охоче роблять покупки, ніж під час локдаунів, пов’язаних з активним поширенням вірусу COVID-19. За даними GfK, мешканці ФРН усвідомлюють, що у майбутньому їх витрати на опалення збільшаться. Тому “грошей на інші покупки не вистачає”, – пояснив Бюркль.

Зазначимо, що економічні очікування домогосподарств у жовтні погіршали. Проте GfK прогнозує подальше покращення споживчих настроїв у листопаді 2022 року.

Споживчий клімат у Німеччині стабілізується: “ситуація продовжує залишатися дуже напруженою”

“Споживачі вважають, що економіка Німеччини скотиться в рецесію”, – заявив Бюркль. При цьому він послався на прогноз міністра економіки ФРН Роберта Хабека («Зелені»), згідно з яким у 2023 році ВВП Німеччини знизиться на 0,4%.

Для дослідження споживчого клімату GfK щомісяця опитує 2000 споживачів. Ключові питання пов’язані з їхніми економічними очікуваннями мешканців, прогнозованим доходом та схильністю до покупок. Поточне дослідження проводилося з 6 до 17 жовтня.

Читайте також:  DIW очікує хвилю банкрутств у найближчі два роки

Бюркль попередив, що зараз ще зарано говорити про розворот тренду. “Ситуація продовжує залишатися дуже напруженою”, – заявив він. Неясно, чи продовжиться поліпшення споживчих настроїв надалі, чи є підстави побоюватися погіршення ситуації.

“Вибухові ціни на енергоносії та продукти харчування знижують купівельну спроможність”, – додав Бюркль. Більше того, згідно з останніми прогнозами, наступного року інфляція продовжуватиме залишатися на високому рівні.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :