США б’ють за технологічними амбіціями Китаю

0
252

Експортні обмеження проти КНР вдарили по IT-бізнесу та інших країнах.

США б'ють за технологічними амбіціями Китаю.  Фото: Cristian Ibarra / Pixabay.com

Після обмежень на постачання обладнання та технологій до Китаю серйозні втрати зазнають американські IT-компанії. Експерти вважають, що США б’ють за технологічними амбіціями КНР і намагаються відвоювати беззаперечне лідерство.

США б’ють за технологічними амбіціями: деталі

За новими експортними правилами американські компанії повинні зупинити постачання обладнання для виробництва чіпів. Під контролем Білого дому виявляється експорт програмного забезпечення, технологій та всього, що може використовуватися для розробки та виробництва інтегральних схем.

Під експортні заборони потрапили, наприклад, нові відеокарти компаній NVIDIA та Intel. Свої конвеєри з виробництва чіпів та сировина не можуть продавати в КНР концерни KLA, Lam Research та Applied Materials. Міністерство торгівлі США у своїх документах прямо вказує, що правила обмежують можливості КНР у виробництві передового напівпровідникового обладнання та суперкомп’ютерів.

Більше того, американським громадянам та власникам грін-карток заборонено працювати на ряді високотехнологічних виробництв. Кадрові проблеми розпочалися у 14 китайських компаніях.

США б’ють за технологічними амбіціями і собі на пальцях

Експортні обмеження рикошетом вдарили за високими технологіями до ЄС, США і не лише. Інвестори йдуть, акції IT-компаній втрачають десятки відсотків вартості. Біржові котирування ASML у Нідерландах впали на 59%. Японські Токуо Electron та Screen Holdings просіли на 50% та 44%, відповідно.

Токійські виробники напівпровідників Renesas та Rohm подешевшали на 27% та 28%. Причому вони займаються виробництвом автомобільних та промислових напівпровідників. Санкції адміністрації Байдена націлені на більш сучасні технології: штучний інтелект і суперкомп’ютери.

Читайте також:  Реакція в Індії на обрання Сунака прем'єр-міністром Британії

Близько половини вартості втратили американські AMAT, Lam Research та KLA. Постраждали та гіганти: Intel, Nvidia, AMD.

Що це дає самим США

Дії однієї сильнішої економіки світу можуть серйозно загальмувати прогрес іншої: з 2014 року США відстають від Китаю за часткою ВВП у світовій економіці. Експортні санкції 2022 року виявилися найсерйознішими за останні десятиліття. Експерти оцінюють їхній вплив не у доларовому еквіваленті, а за потенціалом на найближчі роки: наскільки вони загальмують технічний та військовий прогрес у КНР.

Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, прямо вказав, що Америка має бути першою у питаннях технологій. «Комп’ютери, біотехнології та екологічні технології – це гарантія прогресу, база будь-якої технологічної екосистеми. Лідерство у кожній із них — необхідна умова національної безпеки», — заявив чиновник.

Прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Сьєн Лунг попередив, що посилення розколу між США та Китаєм зробить світ менш стабільним. Офіційний Пекін наразі не відреагував. Китайська Асоціація виробників напівпровідників висловила сподівання, що уряд США перегляне своє рішення та повернеться до переговорів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я