США звинуватили громадян Китаю у шпигунстві

0
251

Генеральний прокурор Меррік Гарланд заявив, що дії США “припинять злочинну діяльність” осіб, які працюють від імені Китаю.

США звинуватили громадян Китаю у Шпигунстві

Адміністрація Байдена активізує свої зусилля щодо привернення уваги до передбачуваних таємних операцій КНР у Штатах. Оприлюднили кримінальні справи, у яких США звинуватили громадян Китаю.

Інших сімох китайських громадян звинуватили в тому, що змушували мешканця США китайського походження повернутися до Китаю.

Чотирьом китайським громадянам було пред’явлено звинувачення в окрузі Нью-Джерсі за змову. Громадяни КНР мали стати агентами Китаю в Штатах.

За даними Мін’юсту, лише двох із 13 фігурантів порушених кримінальних справ заарештовано. Багато чи всі інші, можливо, перебувають за кордоном і ніколи не постануть перед судом Штатів.

Коментарі керівництва Штатів

Гарланд сказав, що серія справ належить китайському уряду. Політик вважає, що КНР хоче вплинути на критиків влади Китаю за кордоном.

«Як свідчать ці випадки, уряд Китаю прагнув втрутитися у права та свободи людей у ​​Сполучених Штатах з метою підриву нашої судової системи. Їм це не вдалося», – сказав Гарланд.

Заступник генерального прокурора Ліза Монако особливо похвалила неназваного державного службовця США. Він провів не менше чотирьох років як «подвійний агент». Службовець пов’язував передбачуваних представників китайського уряду за вказівкою ФБР.
“Інсайдер перевернув сценарій підсудних, працюючи не на Китай, а на команду Америки”, – сказала Монако.
Директор ФБР Крістофер Рей дав коментарі журналістам із приводу китайських шпигунів. Рей підкреслив, що б’є на сполох з цього приводу вже багато років.

США звинуватили громадян Китаю у шпигунстві.  Фото: Francesco Ungaro/Pexels.com

«Кожен із цих випадків свідчить про кричуще порушення китайським урядом міжнародного права. КНР намагається поширювати свої авторитарні погляди у всьому світі. У тому числі в межах США», – заявив директор ФБР.

Читайте також:  Таліби ліквідували шістьох терористів в Афганістані

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я