Стримування цін на газ у ФРН: критика експерта з енергетики

0
95

Професор Берлінського університету прикладних наук Фолькер Квашнінг вважає, що обмеження цін на газ є неправильним рішенням.

Стримування цін на газ у ФРН

Експерт з енергетики Фолькер Квашнінг із Берлінського університету прикладних наук розкритикував стримування цін на газ у ФРН. “Гроші, які ми вклали в обмеження цін на газ, пішли”, – заявив він.

Квашнінг вважає, що стеля цін на газ — нераціональне рішення. Натомість він закликав розширити мережу відновлюваних джерел енергії (ВІЕ) та підвищити прожитковий мінімум.

Стримування цін на газ у ФРН: пропозиція Квашнінгу

Обмеження цін на газ – “це не ті вкладення, які дозволять нам рухатися вперед”, – заявив Квашнінг. На думку експерта, подібні заходи державної підтримки призведуть до того, що у мешканців Німеччини зникне стимул до економії енергії.

У зв’язку з цим Квашнінг побоюється, що внаслідок цього газ може закінчитися вже в січні-лютому. Проте експерт розуміє, що зараз багато людей потребують фінансової допомоги через рекордно високі ціни на енергію.

Експерт закликав уряд розмежувати питання соціального та енергетичного характеру. Крім цього, він виступив за послідовне розширення мережі відновлюваних джерел енергії.

Перехід на «зелену» енергетику призведе до зниження цін

За словами Квашнінга, перехід на відновлювані джерела енергії у результаті призведе до значного зниження цін. Він пояснив, що електрика, яку виробляють вітряки, коштує від п’яти до шести центів за кіловат-годину.

Це значно дешевше, ніж енергія, яка отримується з вугілля або природного газу. Експерт додав, що така цінова тенденція збережеться і у середньостроковій перспективі.

Стримування цін на газ у ФРН, на думку Квашнінга, є нераціональним рішенням, натомість експерт закликав розширити мережу відновлюваних джерел енергії.  Фото: Sebastian Ganso / pixabay.com

Очевидно, деякі жителі ФРН, які мають низький дохід, не можуть дозволити собі, наприклад, купівлю сонячних батарей. Однак, на думку Квашнінга, це свідчить лише про необхідність внесення змін до законодавства.

Читайте також:  Розвиток вітроенергетики у Німеччині сповільнився

“Потрібно дозволити людям оплачувати додаткові витрати, наприклад, за рахунок підвищення прожиткового мінімуму”, – заявив він. Експерт додав, якщо збільшити швидкість розширення мережі ВДЕ у вісім разів порівняно з 2021 роком, то енергетичний перехід вдасться зробити через 10–15 років.

Квашнінг пояснив, що головна проблема в цьому випадку – бюрократія. “Незрозуміло, чому ми можемо розробити план і розпочати будівництво нового газового терміналу за чотири місяці, а для затвердження проекту вітропарку потрібно вісім років”, – пояснив він.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :