СвДП стурбована, СДПН хоче змін

0
42

Теплова біржа офіційно одержала підтримку федерального уряду. Однак Бундестаг ще в жодному разі не ухвалив рішення з цього питання. З кожним днем ​​стає зрозуміло, що попереду важкі переговори.

Плани теплопостачання: ВДП стурбована, СДПН хоче змін

Плани теплопостачання: ВДП стурбована, СДПН хоче змін

Через кілька днів після прийняття цих планів у кабінеті міністрів, ВДП та СДПН реєструють подальшу необхідність внесення поправок у теплообмін. У вихідні партійна конференція ВДП ухвалила пропозицію під назвою «Закон про енергетику будівель: розумний захист клімату замість нападу на власність». Міністр охорони здоров’я СДПН Карл Лаутербах закликав до щедрих винятків для лікарень, установ по догляду та реабілітації у рамках запланованої поступової заміни нафтових та газових систем опалення. Представники ХДС піддали ці плани різкій критиці.

У середу федеральний уряд ухвалив реформу так званого Закону про енергетику будівель, хоча міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) офіційно висловив свої застереження. Відповідно до законопроекту, суть закону залишається незмінною: з 1 січня 2024 року кожна система опалення, що знову встановлюється, повинна на 65% працювати на відновлюваних джерелах енергії. Це означає, що більше не можна буде встановлювати опалювальні системи, які працюють на чистому газі чи мазуті. Однак будуть передбачені винятки, перехідні періоди та всебічна підтримка.

ВДП: «Догматичні приречення»

Початковий проект міністра економіки Роберта Хабека (зелені) щодо реформи Закону про енергетику будівель є прикладом «неправильної кліматичної та енергетичної політики зелених», йдеться у резолюції партійної конференції ВДП з цього питання. «Догматична попередня відданість окремим технологіям, манія планування для регулювання до найдрібніших деталей та неосвічене надмірне оподаткування тих, кого це стосується». В іншій резолюції делегати наголошують: «Закон про енергетику будівель потребує серйозних змін, щоб привести його у відповідність до цілей і цінностей Вільних демократів. Держава має дозволити людям у Німеччині жити самостійним життям, але Закон про енергетику будівель глибоко втручається у вільний вибір людей». Таким чином, ВДП має серйозні і принципові застереження, але з’їзд партії не дав своїм членам Бундестагу ніяких дрібних уточнень для майбутніх переговорів.

Читайте також:  «Зелені» згодні продовжити роботу АЕС лише до квітня

Більш конкретні вимоги щодо покращення ситуації надійшли від СДПН. У газеті «Bild am Sonntag» (BamS) федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) зажадав щедрих пільг для лікарень, установ по догляду та реабілітації у разі оновлення опалення. лікарень», – сказав він. Зокрема, для установ має бути передбачена можливість за певних обставин подати заявку на встановлення нової газової системи опалення у майбутньому».

Також критикуються плани щодо систем опалення на дровах та пелетах.

Маттіас Мієрш, заступник голови парламентської групи СДПН, висловив скептицизм щодо обмежень на використання дров’яних та пелетних опалювальних систем, запланованих Хабеком та міністром будівництва Кларою Гейвіц (СДПН). У майбутньому домовласникам мають бути доступні різні варіанти опалення, “включаючи біомасу”, сказав Мієрш в інтерв’ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung (NOZ). «Головне, щоб поновлювані джерела енергії становили щонайменше 65 відсотків». Мієрш наголосив, що перехід на кліматично безпечні технології опалення має бути «доступним для всіх». Згідно з постановою кабінету міністрів, опалення за допомогою біомаси, наприклад, деревини має залишатися варіантом тільки в існуючих будівлях, де інші рішення неможливі або недоцільні, наприклад, через охорону історичних пам’яток.

Міністр-президент Саксонії Міхаель Кречмер розкритикував останні плани кліматичної політики світлофорної коаліції СДПН, «зелених» і СДПН. «Плани цього уряду ведуть до деіндустріалізації та бунту серед населення», – заявив політик ХДС газеті Bild am Sonntag («BamS»). «Багато громадян просто не зможуть дозволити собі необхідне переобладнання свого котеджу або квартири».

Федеральний уряд планує субсидувати заміну опалювальної системи на 30%; якщо додати до цього так звані кліматичні бонуси, можна буде отримати до 50 відсотків субсидій. Лідер ХДС Фрідріх Мерц попередив про незліченні наслідки для федерального бюджету. “Це будуть мільярди, які тепер доведеться виділяти приватним домогосподарствам, щоб фінансувати це рішення брухтом”, – сказав він в “Інтерв’ю тижня” на Deutschlandfunk. Тому міністр фінансів Лінднер мав накласти вето у кабінеті міністрів».

Читайте також:  У Гессені пенсіонери отримають енергетичні виплати

У свою чергу, міністр економіки Хабек звинуватив попередні уряди за колишнього канцлера Ангела Меркель (ХДС) у недостатній прихильності до боротьби з глобальним потеплінням. “Ми думали, що захист клімату хороший абстрактно, і в епоху Меркель це можна було спустити з рук, але це ніколи не ставало конкретним, а зараз це тільки стає конкретним”, – сказав Хабек у вихідні на заході, організованому щоденною газетою “Таз”. у Берліні. «Тепер ми маємо подбати про бетон. Ось чому він так хрумтить». У той же час він застеріг від того, щоб розглядати захист клімату як «проблему середовища»: «Ми можемо сперечатися про те, які найкращі концепції, але ми не повинні сперечатися про те, що ми несемо відповідальність за представлення концепцій. А це, як на мене, призводить до розриву».

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :