СвДП та «Зелені» розкритикували угоду Шольца з Китаєм

0
83

Китайська державна компанія може отримати доступ до критичної інфраструктури Німеччини.

Угоду з Китаєм розкритикували

Китайська державна компанія хоче отримати частку у контейнерному терміналі у Гамбурзі, що призвело до суперечок у світлофорній коаліції. СвДП та «Зелені» розкритикували угоду з Китаєм, яку планує здійснити канцлер Олаф Шольц (СДПН).

«Що насправді ще має статися у світі, щоб Німеччина прийшла в реальність і не схилилася перед ворогами вільного демократичного світу? Продаж критично важливої ​​інфраструктури Китаю – це кричуща помилка, і її слід запобігти», – заявила політик ВДП з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн.

Повторення помилок, допущених у відносинах з Росією: партії розкритикували угоду ФРН із Китаєм

Предметом спору світлофорної коаліції є угода, укладена в 2021 році між портовою логістичною компанією HHLA і китайським оператором Cosco про 35-відсоткову частку в терміналі Tollerort, що належить HHLA, у Гамбурзі.

Прихильники угоди, такі як мер міста Петер Тшенчер, стверджують, що китайська корпорація не матиме доступу до найважливіших об’єктів інфраструктури, а право власності на землю залишиться за державним сектором. Але угода все одно викликає побоювання у лавах політиків.

Лідер парламентської фракції ВДП Крістіан Дюрр заявив, що «авторитарний режим» не повинен впливати на критичну інфраструктуру Німеччини. Він додав, що це стосується і порту Гамбурга.

“Ми повинні вчитися на помилках минулого – і знайти способи торгівлі, не роблячи себе вразливими для шантажу”, – заявив Дюрр.

Партії розкритикували можливу угоду з Китаєм щодо порту в Гамбурзі, побоюючись за критичну інфраструктуру Німеччини.  Фото: Samuel Wölfl/pexels.com

Європейський політик від партії “Зелені” Антон Хофрайтер висловив аналогічні почуття. За його словами, Німеччина не повинна повторювати помилок, яких припускалася «протягом 20 років» у відносинах з Росією. Можлива угода щодо продажу частини порту Гамбурга Китаю була б «геостратегічною помилкою».

СДПН та компанія HHLA сподіваються на успішність угоди з Китаєм

Заступник голови парламентської фракції СДПН Детлеф Мюллер у свою чергу заявив, що якщо угода з Cosco відбудеться, то «правильно і важливо» вивчити деталі, щоб виключити залежність Німеччини від Китаю. За його словами, портова інфраструктура має залишатися у руках держави.

Читайте також:  Кадрова політика Хабека викликала роздратування в опозиції

“Необхідно переконатися, що ІТ-інфраструктура, включаючи дані, захищена від доступу китайців і термінал залишається доступним для інших клієнтів”, – сказав Мюллер.

Тим часом, гамбурзька портова логістична компанія HHLA зберігає оптимізм щодо угоди та вважає, що уряд у результаті схвалить її. Поки що підприємство все ще перебуває у процесі отримання необхідного дозволу інвестиційного законодавства.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :