Сировина з Китаю для ФРН важливіша за російський газ

0
86

Сировина з Китаю важливіша за російський газ. Можна використовувати власні ресурси, але місцева громадськість проти їхнього видобутку

Сировина

Сировина з Китаю для ФРН може виявитися важливішою за російський газ. Адже дешевий газ із Росії був лише одним із багатьох рятувальних кіл німецької економіки. Припинення постачання звертає увагу на іншу сировину, особливо з Китаю.

Питання до учасників конгресу, організованого Федерацією німецької промисловості (BDI), було чітко сформульовано: «наскільки високо ви оцінюєте ризик припинення експорту критичних мінеральних ресурсів з Китаю в найближчі п’ять років?». З приблизно 400 учасників конгресу 73% респондентів оцінили цю можливість як «високу» або «дуже високу».

У німецькій економіці панує тривожний настрій. Після російського вторгнення в Україну наслідки залежності від імпорту та відсутності диверсифікації в галузі природного газу виявилися у всій її силі. Ціни на енергоносії вибухнули, і в короткостроковій та середньостроковій перспективі неможливо буде повернути їх до рівня, який десятиліттями був очевидний через дешевий газ із Росії.

Рідкоземельна сировина з Китаю важливіша за газ

«Залежність від рідкісноземельної сировини, особливо від Китаю, вже набагато більша, ніж попередня залежність Німеччини від російських джерел енергії, – попередив президент BDI Зігфрід Руссвурм на конгресі з сировинних ресурсів. —Припинення поставок вплине на німецьку промисловість».

Рідкоземельні метали зустрічаються у рудних родовищах і складаються з різних хімічних елементів. Основні родовища знаходяться в Китаї, США, Росії та Австралії, але меншою мірою також у Канаді, Індії, Південній Африці та Південно-Східній Азії. Процес їх вилучення дуже складний та екологічно проблематичний через використання хімічних речовин. А монополія Китаю – у дешевизні видобутку цієї сировини, без якої не буде енергетичного переходу, електронної мобільності, оцифрування, індустрії 4.0, а також розширення інфраструктури та сильної оборонної промисловості. Так вважає президент BDI.

Читайте також:  Підвищення процентних ставок: Наслідки для позичальників

Сировина Фото:Ural-66 Wikimedia-Commons

Відповідно до аналізу Європейської комісії 2020 року, наприклад, 65%. сировини для електродвигунів імпортується з Китаю. Країна також є провідним постачальником сировини для вітряних турбін та фотоелектричних систем із часткою понад 50 відсотків на світовому ринку.

Німеччина вразлива для шантажу

Що станеться, якщо Китай припинить експорт сировини і зажадає її сам? Що станеться, якщо він нападе на Тайвань? Захід відреагує санкціями, а лідери у Пекіні, отже, обмежать чи зупинять експорт сировини?

На відміну від нафти та природного газу, Німеччина не має власних запасів металів та промислових мінералів. “Що стосується сировини, Німеччина вразлива для шантажу”, – підсумовує президент BDI. Це гірка правда, і це має мати свої наслідки. Посилаючись на оголошений канцлером Олафом Шольцем поворот до політики Zeitenwende (нової доби для Німеччини) після нападу Росії на Україну, Руссвурм підкреслив, що постачання сировини «стратегічно важливе для національної безпеки».

Узгоджені думки уряду та промисловості

На конгресі міністр економіки Роберт Хабек значною мірою погодився із зауваженнями Зігфріда Руссвурма. За словами цього політика із «зелених», стратегічне питання забезпечення сировинних ресурсів протягом десятиліть не відігравало жодної ролі. Адже тому, що «економіка не вимагала цього, це не видавалося необхідним».

Збільшення видобутку сировини у Німеччині?

2019 року Німеччина імпортувала сировину на загальну суму 175 мільярдів євро. Для порівняння, вартість вітчизняного видобутку склала лише 11,4 млрд євро. Крім бурого вугілля та будівельної сировини, такої як пісок та гравій, це промислові мінерали, насамперед кам’яна сіль та калійні солі. Критичні мінерали, такі як індій, вольфрам, кобальт або платини, хоч і зустрічаються в Німеччині, але не здобуваються.

На думку BDI, це має змінитись.

Читайте також:  Фінансовий дефіцит у старості - більшість стурбована

Хабек -нема гідророзриву пласта!

У документі з п’яти пунктів також розглядається питання про спірний гідророзрив пласта (це буріння на невелику глибину. Від основного вертикального бура відходять як пелюстки квітки вісім горизонтальних. Туди закачуються хімікати і відбувається буріння – Авт).

«Видобуток сланцевого газу в країні з використанням найсучасніших методів гідророзриву пласта має зробити істотний внесок у зниження залежності від імпорту. Цей газ має стати доступним джерелом енергії», – говорить документ.

Але міністр економіки бачить ситуацію інакше.

«Гідророзрив пласта не вигідний, майбутнє лежить у виробництві водню, — підкреслив Хабек (зелені).

Він вважає, що для того, щоб Німеччина зіткнулася з майбутнім, необхідно реалізувати проекти, які підтримує більшість жителів країни чи регіону.

«Біле золото» у верхів’ях Рейну

Що це означає, можна побачити на прикладі відкриття родовищ літію у Німеччині. На південному заході Німеччини було знайдено до 15 мільйонів тонн матеріалу, що становить основу більшості батарейок. Щоб дістатися сировини, необхідно закачати з глибини до чотирьох кілометрів термальну воду з температурою до 200 градусів та відфільтрувати літій.

Однак протягом багатьох років у прилеглих громадах був великий опір необхідним для цієї мети глибоким свердловинам. Громадяни побоюються забруднення довкілля та землетрусів, а також руйнування своїх будинків. Чи вдасться за таких настроїв витягти величезну літієву знахідку, залишається відкритою темою.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :