Таліби ліквідували шістьох терористів в Афганістані

0
220

В результаті рейду в Афганістані таліби змогли ліквідувати шістьох бойовиків терористичного угрупування “Ісламська держава”.

Таліби ліквідували шістьох терористів в Афганістані

Сили безпеки Талібану повідомили, що вбили шістьох бойовиків «Ісламської держави» під час нічної операції у столиці Афганістану Кабулі. Про це повідомив у суботу представник адміністрації правлячого угруповання.

Члени «Ісламської держави», вбиті під час рейду на їхньому притулку, були причетні до двох терактів. Великим нападам в останні тижні зазнали відразу два значні об’єкти в країні. Один напад на міську мечеть, а другий — на інститут репетиторства.

В останньому випадку було вбито десятки студенток, сказав прес-секретар Карі Юсуф Ахмаді.

“Це були нападники на мечеть Вазір Акбар Хан, а також на інститут Каадж”, – сказав Ахмаді. Крім того, він зазначив, що в ході операції було вбито одного співробітника сил безпеки Талібану. Однак таліби оперативно відреагували на ситуацію та вжили заходів.

Причому жодне з угруповань не взяло на себе відповідальність за обидва напади. Однак у самому Афганістані експерти запевняли, що за нападами стоїть саме «Ісламська держава».

Внаслідок вибуху в жіночому відділенні освітнього центру інституту Каадж 30 вересня загинули 53 особи. Більшість із них — дівчата та молоді жінки.

Таліби намагаються протистояти бойовикам

23 вересня щонайменше семеро людей загинули і понад 40 отримали поранення внаслідок вибуху біля мечеті. Теракт стався у Вазір Акбар Хані, сильно укріпленому районі. Там колись була «зелена зона» з посольствами та базами іноземних військ.

Відколи таліби прийшли до влади у 2021 році, вони кажуть, що зосередилися на забезпеченні безпеки країни після десятиліть війни. Однак останніми місяцями у столиці та інших міських районах пролунала серія вибухів. Причому, Організація Об’єднаних Націй заявила, що безпека погіршується.

Читайте також:  В Індонезії заборонили лікарські сиропи для дітей

Філія «Ісламської держави», відома як «Ісламська держава Хорасан», за старою назвою регіону, є ворогом Талібану. Таліби вживають заходів, щоб не допускати проявів терористичної активності в країні. Однак періодично з’являються спалахи насильства, що їх бойовики виробляють.

Бойовики, вірні «Ісламській державі», вперше з’явилися у східному Афганістані у 2014 році. Потім вони почали проникати і до інших районів. На даний момент таліби перебувають у режимі постійного занепокоєння.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я