Танення льодовиків: Денман у східній Антарктиді

0
266

Лід, що тече з Антарктиди в океан, підвищує рівень моря

Танення льодовиків: Денман у східній Антарктиді

Танення льодовиків є одним із найсерйозніших наслідків глобальної зміни клімату. Льодовик східно-антарктичного крижаного щита Денман втрачає сімдесят мільярдів тонн льоду на рік. Такі показники можуть зашкодити значному підйомі рівня води у морі.

Дослідники вважали: східна частина Антарктиди не зіткнеться зі втратою льоду, еквівалентною за західною частиною. Однак останні дані свідчать, що ця територія страждає від потоків теплих вод.

Слід зазначити, що танення шельфових льодовиків не сприяє безпосередньому підйому рівня моря. Однак існує інша проблема, озвучена Стівеном Рінтулом, співробітником CSIRO. Танення льодовиків робить їх тоншим і слабкішим. У свою чергу, це сприяє прискореному руху антарктичного льоду у світовий океан.

Танення льодовиків: Денман у східній Антарктиді.  Фото: Guillaume Falco/pexels.com

Танення льодовиків і, зокрема, льодовика Денман, відбувається значно швидше за очікуване.

З 80-х років минулого століття і до 2017 року льодовик Денман втратив величезну кількість льоду. З огляду на снігопади, льодовик східно-антарктичного крижаного щита втратив обсягом близько 270 мільярдів тонн льоду. З кожним роком танення льодовиків стає дедалі масштабнішим швидше.

Рінтоул відзначив сподівання вчених отримати додаткову інформацію та актуальні дані за допомогою криголаму RSV Nuyina. Дослідницьке плавання австралійського судна має відбутися на початку 2025 року.

Сью Кук, експерт гляціології крижаного шельфу (Університет Тасманії), підтвердила раніше озвучені експертами заяви. До останніх досліджень східна Антарктида вважалася захищеною від швидкого танення льоду. Однак, незважаючи на те, що води цього регіону переважно холодні, теплі течії досягають східно-антарктичного крижаного щита.

Найближчі роки стануть часом вивчення та пильного спостереження за льодовиком Денман. Дослідження, здатні розширити наукові знання про регіон східно-антарктичного крижаного щита, проводитиме австралійська антарктична програма.

.

Читайте також:  Локдаун у Китаї: влада посилює заходи

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я