Тепер отримати шенгенську візу громадянам РФ практично нереально

0
246

Отримати шенгенську візу росіянам стало набагато складніше через нові вимоги, введені в ЄС.

отримати шенгенську візу / Telia / shutterstock.com

Візове законодавство ЄС трохи змінилося. Тепер громадяни Росії, які подають документи на отримання шенгенської візи до Німеччини, повинні надати як фінансову гарантію витяг з банку, який працює в країнах Євросоюзу. Про це повідомляється на сайті VisaMetric, єдиного візового центру, акредитованого представництвом Німеччини у РФ. При цьому приймаються лише актуальні виписки, видані на ім’я заявника та піддаються перевірці банку, який діє у країнах — членах ЄС. Ці візові обмеження у програмі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» обговорили журналісти Маша Майєрс та Дмитро Губін.

«Це тільки верхівка айсберга. Наприклад, ще недавно, щоб до мене приїхали сестра чи племінниця з Росії, я там писав стандартний текст, просто на комп’ютері друкував, ставив підписи на цей папірець. Ніхто не звертав уваги. Я казав, що я їх запрошую, гарантую їхнє перебування тут за такою адресою і таке інше. Якщо в тебе все було добре і не було претензій до тебе жодних, то незабаром громадяни РФ майже автоматично отримували 5-річний шенген. Ось це скінчилося, бо тепер, щоб до мене приїхали сестра чи племінниця, мені потрібно офіційно писати заяву про прийняття зобов’язань відповідно до параграфу 66-го та 68-го закону про перебування іноземних громадян у ФРН. 12 вересня у Росії приземлилася машина часу, всіх потенційних туристів вона перенесла приблизно у якийсь дев’яносто четвертий рік. Тоді, щоб поїхати за кордон, потрібно було отримати запрошення, яке потрібно було завіряти стороні, що приймає», — розповідає журналіст.

Тепер росіянам практично неможливо отримати шенгенську візу

«Існують дві непереборні перешкоди. Жодна людина в Росії не може більше отримати шенгенську візу, не маючи чинної на руках, тому що вона зобов’язана придбати медичну страховку в країні ЄС. Якщо ти маєш шенгенську візу, ти зараз перебуваєш у країні ЄС і просто хочеш отримати чергову шенгенську візу, тоді для тебе цей пункт знімається.

Читайте також:  Японія спішно переозброюється через амбіції Китаю

І друге — у тебе має бути рахунок. Ти маєш запропонувати актуальну виписку за рахунком. Я просто цитую – видану на ім’я заявника. Тобто в тебе самого має бути рахунок із перевірки банку, що діє в країнах членах ЄС. Тут не йдеться, що сам банк має бути зареєстрований у ЄС. Це може бути арабський банк, не знаю індійський, китайський.

І я вирішив перевірити, чи існують російські банки, які діють у країнах-членах ЄС. Усього на 1 жовтня 2022 року російські банки мали шість філій за кордоном. У Ощадбанку Нью-Делі, Індія, не годиться. ВТБ, Шанхай та Нью-Делі, не годиться. І єдиний російський банк, який на 1 жовтня мав філію за кордоном на Кіпрі, — це Промзв’язокбанк. Цей банк під такими санкціями, що мама не журись. І це означає, що витяг з російських банків недійсний. Далі залишається ось той варіант: якщо у вас є рахунок у Киргизії, Казахстані або десь ще у банку, який має філії, які діють у країнах Євросоюзу, тоді ви можете це обійти», — каже Дмитро Губін.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 15:00 до 17:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я