Tesla знижує ціни на електромобілі в КНР через конкуренцію

0
245

Чи можна очікувати зниження цін на автомобілі Tesla на 5-10% та у Німеччині?

Tesla знижує ціни на електромобілі

Tesla знижує ціни на електромобілі в Китаї приблизно на 5%, оскільки нарощує виробництво на своєму заводі в Шанхаї, частково скасовуючи підвищення цін, запроваджене цього року. Також однією з головних причин зниження цін є зростання конкуренції з боку китайських брендів електромобілів, які захоплюють не лише місцевий, а й європейський ринок. Що може бути далі?

Tesla знижує ціни на електромобілі в Китаї

Один із найпопулярніших виробників електромобілів із США Tesla знизив ціну на свою базову модель Tesla Model 3 місцевого виробництва до 265 900 юанів (37 200 євро) із 39 100 євро у понеділок 24 жовтня. Згідно з цінами на офіційному сайті, стартова ціна багатьох інших моделей також змінилася. Наприклад, позашляховик Model Y тепер коштує 40411 євро замість 44327 євро. У середньому зниження різні моделі відбулося в діапазоні від 4,8% до 9,4%.

Скорочення відбуваються через те, що Tesla стикається з гострою конкуренцією з боку місцевих виробників електромобілів, таких як BYD, яка минулого місяця продала рекордні 200 973 автомобілі.

Також вкрай популярними стають такі виробники, як, наприклад, Nio і Xpeng, які розширюють свої лінійки. За даними, зібраними Китайською асоціацією легкових автомобілів, на вітчизняних автовиробників припадало майже 80% продажів електромобілів за перші сім місяців року.

У вересні Tesla поставила рекордні 83135 автомобілів, у тому числі 5522 на експорт, після модернізації виробничих потужностей на заводі в Шанхаї. Зараз завод може випускати близько 1 млн. автомобілів на рік.

Ситуація з Німеччиною та європейським ринком: що буде?

Враховуючи збільшення конкуренції на ринку електромобілів, а також зниження вартості авто в Китаї, можна поставити питання: що буде з іншими ринками Tesla. Наприклад, з європейським ринком і, зокрема, з Німеччиною, оскільки єдиний європейський завод Tesla знаходиться у ФРН.

Читайте також:  КНДР відкрила вогонь із РСЗВ у відповідь на стрілянину Південної Кореї

Tesla знижує ціни на електромобілі у Китаї.  Фото: Gofra / Shutterstock

Китайські виробники електромобілів не збираються зупинятися на китайському ринку та активно виходять до Європи. У тому числі BYD намагається активніше захопити ринок автомобілів у Німеччині. Все це теоретично також може призвести до незначного зниження цін на моделі Tesla в Німеччині, які виробляються на місцевому заводі.

«Конкуренція на електромобілях цього року дуже жорстка, і продуктивність Tesla може не відповідати її очікуванням, – сказав Єль Чжан, керуючий директор шанхайської консалтингової компанії Autoforesight.

Представник Tesla China сказав, що «покращення використання виробничих потужностей заводу Tesla у Шанхаї та відносна стабільність ланцюжка поставок, перш за все, сприяли зниженню витрат, а також вартості кінцевого продукту. Схожа ситуація може статися і з Німеччиною, але у майбутньому.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я