Торгівля з Китаєм загрожує банкрутством німецьким компаніям

0
87

Експерти пояснили, чим небезпечний розрив економічних відносин із Пекіном.

Торгівля з Китаєм загрожує банкрутством німецьким компаніям.

Економічна війна Росії та Заходу показала, наскільки шкідлива залежність від недемократичних країн. Тепер активна торгівля з Китаєм загрожує рецесією економіки Німеччини, якщо Євросоюз запровадить санкції на тлі воєнного конфлікту з Тайванем. Про це заявили західні дослідники.

Наскільки Німеччині потрібна торгівля з Китаєм

У першій половині 2022 року Німеччина стала ще більш залежною від Китаю, ніж раніше. Імпорт із країни досяг історичного максимуму, при цьому Берлін продовжував інвестувати рекордні суми – 10 млрд євро.

«Німецька економіка більше залежить від Пекіна, аніж навпаки. Ще до 2021 року ця залежність серйозно зміцнилася», — йдеться у дослідженні Інституту німецької економіки (IW) у Кельні.

Там зазначили, що Берлін до останнього залучав короткостроковий прибуток від продажу китайських товарів. Особливо це стосується техніки.

Торгівля із Китаєм загрожує банкрутством німецьким компаніям.  Фото: Robert / Way shutterstock.com

“В даний час 80% ноутбуків і 70% мобільних телефонів поставляється з Китаю”, – зазначили автори дослідження.

Поки німці купують дедалі більше китайських товарів, експорт до цієї країни майже не зростає. Близько мільйона робочих місць залежить від цієї співпраці.

Торгівля з Китаєм – друга за значимістю після США

Якщо Китай вторгнеться до Тайваню, Захід введе всеосяжні економічні санкції проти країни.

«Для німецьких компаній це може навіть призвести до банкрутства через втрати продажів», — попереджає автор дослідження Юрген Маттес.

Китай є одним із найважливіших торгових партнерів для німецького експорту. Нині близько 12% німецького імпорту надходить із Китаю.

«З часткою 7,5% Китай є другим за значимістю партнером після США у питанні експорту», ​​— пояснює Олександр Сандкамп, експерт із німецько-китайської торгової політики у Кільському інституті світової економіки.

Майбутнє економічних відносин із Пекіном

Німецькі компанії все частіше замислюються про диверсифікацію торговельних зв’язків.

Читайте також:  Як компанії заощаджують енергію

“Ми чуємо від провідних компаній, що вони намагаються переорієнтуватися, але точного підтвердження поки немає”, – сказав автор дослідження IW Юрген Маттес.

Економічний експерт Сандкамп також зазначає, що компанії все частіше виробляють товари у Німеччині, Європі та інших країнах.

Тим не менш, Пекін є найбільшим і найважливішим торговим партнером Німеччини.

Торгівля з Китаєм – друга за значимістю після США.  Фото: Hieronymus Ukkel/shutterstock.com

«Якби ми припинили торгівлю з Китаєм, то зазнали б значних втрат у добробуті», — наголошує Сандкамп.

Як саме має виглядати диверсифікація торгових відносин у майбутньому, поки що неясно. За словами Маттеса, політикам ще належить намітити новий курс. Але не йдеться про повний розрив економічних зв’язків.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :