Туреччина ввела війська до Сирії

0
252

Анкара побоюється повернення Росії північ країни.

Туреччина запровадила війська до Сирії.  Фото: Twitter.com/RIPWrongname46

Туреччина ввела війська до Сирії, щоб зупинити бойові дії між різними угрупованнями повстанців. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Одне з угруповань провело успішний наступ і тепер знаходиться за кілька кілометрів від прикордонного Азазу. У цьому місті знаходиться адміністративний центр опозиційного сирійського уряду, який підтримує Туреччина.

Туреччина ввела війська до Сирії для примирення ворогуючих угруповань

Туреччина у вівторок розгорнула свої війська у північно-західному районі Сирії. За офіційною версією, щоб зупинити сутички, що відновилися, між місцевими угрупованнями повстанців.

Турецькі танки та бронетехніка зайняли позиції навколо Кафр-Джани. Це важкопрохідний регіон Сирії, який у понеділок захопило радикальне угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ), яке виступає проти президента країни Башара Асада. Раніше територію займали підтримувані Анкарою сили.

У Туреччині заявили, що працюють над тим, щоб повернути ворогуючі опозиційні угруповання за стіл переговорів і для відновлення дії мирного договору, укладеного минулого тижня. Перемир’я протрималося один день.

Повідомляється, що внаслідок регулярних зіткнень двох повстанських груп уже загинули десятки людей з обох боків.

«Туреччина зараз втрутилася, щоб зупинити конфлікт і запобігти просуванню «Хайят Тахрір аш-Шам», а також посадити обидві сторони за стіл переговорів для реалізації [мирного] угоди», – сказав Reuters джерело.

Туреччина побоюється повернення Росії північ Сірії

Бойові зіткнення відновилися у понеділок через взаємні звинувачення у порушенні мирного договору. Наразі північно-західна частина Сирії перебуває під контролем ХТШ.

У Туреччині побоюються, що поступ ХТШ може стати приводом для відновлення російських бомбардувань у цьому повстанському анклаві. Тут проживає понад 3 мільйони сирійців, які втекли з підконтрольних чинній владі населених пунктів країни.

Читайте також:  Прихід до влади Сі Цзіньпіна

Проте три командири повстанських угруповань заявили, що Росія вже веде бомбардування у цьому регіоні, а останні кілька днів навіть збільшила кількість ракетних ударів.

У США вимагали повернення статусу-кво на північному заході Сирії.

«Ми стривожені недавнім вторгненням ХТШ, визнаної терористичної організації, до північного Алеппо. Сили ХТШ мають бути негайно виведені із цього району», — заявили у посольстві США у Дамаску.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я