У Бранденбурзі пояснили зліт цін на електроенергію

0
105

Міністр економіки Бранденбурга Йорг Штайнбах (СДПН) проводить консультації з колегами.

У Бранденбурзі пояснили зліт цін на електроенергію

У Бранденбурзі пояснили зростання цін на електроенергію. Міністр економіки Бранденбурга Йорг Штайнбах (СДПН) проводить консультації з колегами з Нижньої Саксонії, Саксонія, Саксонія-Анхальт та Мекленбург-Передня Померанія. Він розповість їм про те, як зменшити плату за електрику.

Вся справа в мережі

Справа в тому, що ціни на електроенергію в Бранденбурзі зросли так частково через плату за користування мережею. Вони ростуть тому, що надлишки електроенергії, які не можуть бути розсіяні мережами, доводиться відключати. Проте, зі слів Штайнбаха, відповідні компенсаційні суми для виробника переносяться на тарифи енергосистеми. І таким чином зростають ціни на електроенергію.

Через повільне розширення мереж у напрямку півдня Німеччини часто немає можливості перерозподілити електроенергію. Це призводить до підвищення її вартості для споживачів у північних федеральних землях.

У Бранденбурзі пояснили зростання цін на електроенергію.  Фото: Pixabay / www.pexels.com«Всі усвідомлюють надзвичайність ситуації. Проте розробити сценарії для того, щоби змінити цю ситуацію, буде непросто. Крім того, остаточне рішення, ймовірно, має ухвалити Бундесрат», — підкреслив Штайнбах.

АЕС півночі не потрібні

Щодо спору про подальше використання ядерної енергії, то, за словами Штайнбаха, її доведеться виробляти в основному на півдні країни. Справа в тому, що там нині надто мало електроенергії через відсутність поставок із Франції. З іншого боку, додаткова атомна енергія на півночі збільшила б надлишок і таким чином призвела б до нового подорожчання електроенергії.

У понеділок канцлер Олаф Шольц (СДПН) поставив крапку у ядерній суперечці «світлофорної» коаліції. Усі три німецькі атомні електростанції, які все ще підключені до мережі, мають продовжувати роботу до середини квітня 2023 року. Про це йдеться в опублікованому в понеділок листі Шольца до федерального кабінету міністрів.

Читайте також:  ЄЦБ має намір знову підвищити відсоткові ставки

“Необхідно сформувати правову основу для того, щоб атомні електростанції “Ізар 2”, “Неккарвестхайм 2”, а також “Емсланд” продовжили роботу після 31 грудня 2022 року”, – йдеться у листі. Канцлер при цьому послався на свої повноваження щодо видання директив у рамках федерального уряду. Останнім терміном роботи німецьких АЕС він позначив 15 квітня наступного року.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :