У Китаї падають ціни на нове житло

0
233

Другий місяць поспіль ціни на нове житло у Китаї показують стрімке падіння. Причиною ситуації є відразу кілька факторів.

У Китаї падають ціни на нове житло

Вересневі ціни на нове житло в Китаї впали другий місяць поспіль, оскільки бойкот іпотеки, боргова криза, що загострилася, і обмеження COVID-19 послабили настрої покупців житла.

Китайський сектор нерухомості зіткнувся із численними перешкодами. Зокрема після того, як з середини 2020 року регулюючі органи обмежили надмірне запозичення.

Проблеми погіршилися через дефіцит ліквідності: обтяжені боргами забудовники оголосили дефолт облігацій. Причому покупці житла припинили виплати за іпотечними кредитами на зупинені проекти. Крім того, пандемічні обмеження продовжують підривати попит.

Пекін вжив цілий шквал заходів щодо пожвавлення сектора та у спробах стабілізувати ціни на нове житло. Включаючи пом’якшення іпотечних ставок та повернення індивідуального прибуткового податку для деяких покупців житла. Але попит ще не відновився, а зниження продажів та інвестицій забудовників наголошує на похмурих перспективах.

«Китайський ринок нерухомості залишається млявим. Ціни на нове житло, як очікується, стабілізуються у четвертому кварталі. Однак сам ринок все ще залишається на низькому рівні», – сказав Чжан Давей, головний аналітик агентства нерухомості Centaline.

На ринок нерухомості вплинуло падіння довіри до економічних перспектив. Особливо у зв’язку з тим, що забудовники, які мають брак коштів, призупинили будівництво багатьох проектів.

Ціни на нове житло у вересні знизилися на 0,2% у місячному вирахуванні після падіння на 0,3% у серпні. Про це свідчать звіти Національного бюро статистики (NBS), опубліковані у понеділок.

Гонконг.  Фото: TungCheung/shutterstock.com

Ціни на нове житло падають із серпня

У річному обчисленні ціни на нове житло у вересні знижувалися найшвидшими темпами із серпня 2015 року, впавши на 1,5% після зниження на 1,3% у серпні. З 70 міст, опитаних NBS, 54 міста повідомили про падіння цін у вересні. Порівняно з 50 містами у серпні.

Читайте також:  Spotify продовжує отримувати передплатників незважаючи на кризу

У місячному вирахуванні ціни на нове житло в містах другого рівня впали на 0,2%. А у містах третього рівня – на 0,4%.

«Ринки нерухомості в містах нижнього рівня, як і раніше, стикаються з сильними перешкодами через слабші фундаментальні показники зростання, ніж у великих містах. Включно з чистим відтіком населення та потенційними проблемами надлишку пропозиції», — йдеться в аналітичній записці Goldman Sachs.

Окремі дані статистичного бюро також показали, що сектор залишається у стані затяжного спаду. Причому забудовники борються із слабким попитом.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я