У Китаї заборонили ароматизовані вейпи

0
247

Тепер їх виготовлятимуть лише для Європи та інших країн світу.

У Китаї заборонили ароматизовані вейпи.  Фото: Haiberliu / Pixabay

У Китаї заборонили ароматизовані вейпи через порушення правил реклами та зростання їхньої популярності серед школярів. У країні продовжується широкомасштабна пропаганда проти електронних сигарет. При цьому експорт цієї продукції до Європи триватиме.

У Китаї заборонили ароматизовані вейпи та їх рекламу

У Китаї обмежили продаж ароматизованих рідин для електронних сигарет та їхню рекламу. Нові правила для галузі фактично забороняють вейпи з ароматизаторами, відмінними від тютюнових. Наприклад, з фруктовим чи ванільним смаком.

Проте їх виробництво не заборонено. Китайські ароматизовані рідини поставлятимуться до Європи та інших країн світу, як і раніше.

Заборона на продаж рідин для електронних сигарет на всіх торгових майданчиках Китаю набуде чинності вже у жовтні. Раніше у країні обмежили реалізацію через інтернет. А до цього виробників зобов’язали попереджати покупців про їхню шкоду для здоров’я та розміщувати відповідні написи на упаковках.

Експорт рідини для електронних сигарет із Китаю зріс.  Фото: Matryx / Pixabay

Жорсткі заходи проти електронних сигарет запровадили через різке зростання їхньої популярності у Китаї. Особливо серед школярів. При цьому продаж неповнолітнім заборонено.

Китайський експорт рідини для електронних сигарет зріс до 19 мільярдів євро

Проте заборона не поширюється виробництво ароматизованих рідин. З 2020 року експорт з Китаю зріс на 180% — до 138,3 мільярда юанів (понад 19 мільярдів євро) 2021-го. Особливою популярністю китайські вейпи користуються в Європі, де також зростає кількість парителів.

Наприклад, у Великій Британії найбільшою популярністю користується китайський бренд Elfbar. Опитування показало, що британці обирають його через широку лінійку ароматів і низьку ціну — 5 фунтів стерлінгів (5,65 євро). Крім того, як з’ясувалося цього літа, компанія просуває свою продукцію до TikTok. Це порушує як правила платформи, а й загальні вимоги реклами таких товарів.

Читайте також:  Tesla знижує ціни на електромобілі в КНР через конкуренцію

Нагадаємо, дослідження впливу електронних цигарок на організм ще проводяться. Для остаточних висновків вченим потрібен час, оскільки наслідки можуть виявлятися лише через 10 років і більше використання. Але вже є попередні результати. Поки що стверджується, що вейп справді менш шкідливий, ніж тютюн. Але він також завдає шкоди здоров’ю. Насамперед через рідину, для ароматизації якої використовуються шкідливі речовини. Раніше ЗМІ навіть повідомляли про кілька летальних наслідків у США. Деякі лікарі засумнівалися у правдоподібності цих новин.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я