У Китаї завершився з’їзд Комуністичної партії

0
234

До нового складу не увійшли два впливові китайські чиновники.

У Китаї завершився з'їзд Комуністичної партії.  Фото: Gov.cn

У Китаї завершився з’їзд Комуністичної партії, на якому Сі Цзіньпін забезпечив собі новий термін на посаді її лідера та, відповідно, глави держави. Він також домігся внесення деяких поправок до конституції країни.

У неділю, 23 жовтня, на своєму першому пленумі новий Центральний комітет Китаю обере наступне Політбюро. До нього зазвичай входять 25 осіб та весь склад Постійного комітету. Це найвпливовіші люди країни.

У Китаї завершився з’їзд Комуністичної партії: Цзіньпін обрано на третій термін

Комуністична партія Китаю завершила свій з’їзд у суботу, 22 жовтня. Він проводиться один раз на 5 років. На чергових зборах Сі Цзіньпін забезпечив собі новий термін на посаді глави держави і домігся внесення кількох поправок до конституції.

Зміни відбулися у складі вищих державних діячів. Вже відомо, що до нового Центрального комітету партії увійшли 205 членів. Але політологи не знайшли серед них двох раніше ключових чиновників.

До нового складу не увійшли прем’єр Лі Кецян та голова Народної політичної консультативної ради Китаю Ван Ян. Аналітики вважають, що вони вибули з верхівки через віддаленість від Цзіньпіна. Лідер країни планує укомплектувати Постійний комітет Політбюро, який складається із семи людей, людьми зі свого оточення. Список буде оприлюднено у неділю.

Читайте також:  Земля нагріється на два градуси до кінця століття

Інші політологи вважають, що це інсинуація. Обом чиновникам вже по 67 років. За нормами Китаю, вони не мають права працювати ще 5 років у Постійному комітеті. Тому Лі вже у березні залишить посаду прем’єр-міністра. Терміни завершення політичної кар’єри Вана наразі не називаються.

«Головна тема цього з’їзду, як видно з конституційних поправок та звіту, полягає у тому, щоб наголосити на статусі Сі. Із цим з’їздом його авторитет зросте ще більше. Надалі ми побачимо велику концентрацію влади навколо Сі», – сказав старший науковий співробітник Інституту Східної Азії у Сінгапурі Чен Ган.

Конституційні поправки

Також у суботу партія схвалила поправки до своєї конституції, спрямовані на закріплення статусу Сі. Вони також визначають його ідеї як основні засади майбутнього розвитку Китаю.

Інша поправка закріпила у головному законі країни «розвиток бойового духу та боєздатності».

Голосування щодо поправок проводилося підняттям рук у Великій залі Народних зборів. Більшість засідань проходила за зачиненими дверима.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я