У Китаї збільшились витрати на продукти харчування

0
215

Свинина та овочі стали ще дорожчими.

У Китаї збільшилися витрати

Вартість продуктів харчування суттєво позначається лише на рівні життя китайців. Як зазначають аналітики, витрати на продовольство у Китаї особливо збільшились за останні кілька місяців.

Великі витрати у магазині: у Китаї збільшилися ціни на свинину та овочі

За словами експертів, ціни на продукти почали зростати швидкими темпами із квітня 2020 року. Проте найвище зростання було зафіксовано місяць тому.

Так, індекс споживчих цін зріс на 2,8% у вересні, порівняно з роком раніше. Наприклад, ціни на свинину підскочили на 36%, а овочі стали дорожчими на 12,1%.

У Китаї збільшились витрати на продукти харчування.  Фото: 06photo/shutterstock.com

Попри очікування деяких аналітиків, зниження цін на нафту також не сповільнило процес інфляції. Незважаючи на заощаджені кошти, керівники виробничих підприємств продовжують робити знижки клієнтам, щосили намагаючись підвищити попит на товари.

Економіка Китаю не може відновитися через суворі обмежувальні заходи

Втім, китайські економісти не дають втішних прогнозів. Так, фахівці зазначили, що економіка країни не зможе відновитись найближчим часом.

Крім проблем усередині країни загальносвітова політична напруженість підірвала попит на товари з Китаю в інших країнах. Так, економіка країни частково постраждала через зменшення експорту смартфонів, побутової техніки та напівпровідників.

Як відомо, друга за величиною економіка світу уповільнила темпи зростання у другому кварталі через тривалі локдауни в Шанхаї та інших великих містах. А також на тлі глобальних проблем у сфері нерухомості.

Оскільки жорсткі коронавірусні обмеження знову набули чинності в деяких містах КНР, економісти очікують, що чиновники запровадять нові заходи для підтримки населення. Ще у вересні цього року заступник генерального директора Національної комісії з розвитку та реформ Ян Інкай назвав третій квартал ключовим для стабілізації економіки.

Читайте також:  «Біопіратство» кенійських баобабів

Проте експерти не заперечують, що досягти економічного зростання країні вдасться лише за ослаблення обмежувальних заходів. Власне, близько 36 китайських міст за останній рік запроваджували спеціальні заходи контролю щодо COVID-19. Зокрема проводили щоденне тестування, а також закривали цілі райони на ізоляцію.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я