У Мексиці легалізували одностатеві шлюби

0
403

Країна йшла до узаконювання одностатевих спілок із 2015 року.

У Мексиці легалізували одностатеві шлюби

У Мексиці у всіх штатах тепер дозволили та легалізували одностатеві шлюби. У середу 26 жовтня парламент Тамауліпас останнім із 32 штатів прийняв відповідну поправку до закону.

Голова Верховного суду Мексики Артуро Залдівар привітав у Твіттері легалізацію одностатевих шлюбів 23 голосами проти 12 при двох тих, хто утримався.

«Вся країна сяє величезною веселкою. Хай живе гідність та права всіх людей. Кохання є кохання», — написав голова суду Артуро Залдівар.

У Мексиці легалізували одностатеві шлюби: багаторічний шлях до узаконення ЛГБТ

Раніше у вівторок парламент штату Мексики Герреро також дозволив одностатеві шлюби. Ще у 2015 році Верховний суд країни визнав заборону на них неконституційною, проте деяким штатам знадобилося кілька років, щоб привести свої закони у відповідність до цієї постанови.

До цього у вересні в Кубі пройшов референдум щодо нового закону про сім’ю, за підсумками якого в країні запровадили одностатеві шлюби. Кубинці схвалили новий закон приблизно двома третинами дійсних голосів, що оголосив виборчий орган соціалістичної карибської країни.

Закон передбачає шлюби та усиновлення для гомосексуальних пар, а також сурогатне материнство та законне опікунство для небіологічних батьків, серед іншого. Крім того, будуть введені нові заходи щодо захисту прав дітей та людей похилого віку.

Дозвіл одностатевих шлюбів у Кубі

“#LoveIsNowLaw”, – написав президентський офіс Куби в Твіттері. Уряд проводив кампанію у державних ЗМІ, на мітингах та плакатах, закликаючи голосувати за поправки до Закону про сім’ю 1975 року. Вони були ухвалені парламентом ще у липні після всенародного обговорення.

Читайте також:  в Уганді швидко розвивається спалах Еболи

Католицька церква Куби виступила проти нових прав для одностатевих пар. У країні сильні консервативні уявлення про ґендерні ролі. У 1960-х роках геїв на Кубі відправляли до тюремних таборів для «перевиховання».

Однак нинішній уряд — особливо в особі Маріели Кастро, дочки екс-президента Рауля Кастро та голови Центру сексуальної освіти — займає прогресивну позицію щодо питань, пов’язаних з правами ЛГБТК.

Деякі дисиденти оголосили в соціальних мережах, що вони утримаються або проголосують «ні» щодо законопроекту, незалежно від своєї думки, щоб не дозволити уряду досягти успіху. Частина суспільства передбачала, що результату буде визначено ще до підрахунку голосів. У Твіттері активно поширювався тег «#InADictatorshipWillNotVote».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я