У Німеччині вперше за 70 років двозначна інфляція

0
92

За прогнозом експертів, рівень інфляції найближчими місяцями залишатиметься двозначним.

У Німеччині вперше за 70 років зафіксовано інфляцію

Стан економіки ФРН знову погіршився і країна перебуває на порозі рецесії. Це випливає зі звіту Німецького федерального банку, опублікованого у п’ятницю, 21 жовтня. Згідно з документом, у Німеччині у вересні вперше за 70 років зафіксовано двозначну інфляцію.

У результаті інфляція, що розраховується виходячи з гармонізованого індексу споживчих цін (HICP), у вересні становила 10,9 відсотка (порівняно в серпні — 8,8 відсотка). Управління статистики ФРН Destatis наголосило, що такої високої інфляції в країні не було з грудня 1951 року.

Найбільший внесок у цей стрибок зробили ціни на енергію та енергоносії у ФРН. Наразі вони зросли на 43,9% порівняно з вереснем минулого року. Очевидно, що це зростання продовжиться. Ця тенденція пов’язана з тиском, що зберігається на європейських енергетичних ринках. Почасти підвищення інфляції також позначилося закінчення соціальних заходів підтримки уряду. Наприклад, зараз скасовано літні субсидії на громадський транспорт та паливо.

За прогнозом експертів, рівень інфляції найближчими місяцями залишатиметься двозначним, навіть незважаючи на послаблення. Зокрема, з жовтня очікується зниження ставки ПДВ на газ та центральне опалення. Навіть пропозиція повертати домогосподарствам місячну плату за газ навряд чи вплине на рівень інфляції. Це багато в чому залежатиме від того, як це позначиться на цінах, йдеться у звіті.

Уряд ФРН знизив економічний прогноз

Уряд Німеччини 12 жовтня значно знизив свій економічний прогноз через кризу, спричинену зростанням цін на енергоносії. Влада очікує лише невеликого економічного зростання в 1,4 відсотка цього року, а наступного року взагалі скорочення на 0,4 відсотка. 2024 року очікується зростання на 2,3 відсотка.

У третьому кварталі 2022 року обсяги економічного виробництва мало змінилися, порівняно з попередніми показниками. Скасування більшості антипандемійних обмежень надало позитивного імпульсу низці секторів сфери послуг. Однак у галузі роздрібної торгівлі продажі, навпаки, дещо знизилися.

Читайте також:  Попереджувальний страйк: чи закриє Верді також тунель на Ельбі?

Через двозначну інфляцію німцям доведеться затягнути тугіше пояси.  Фото: Steve Buissinne / pixabay.com

За словами міністра економіки Роберта Хабека, напад Росії на Україну в лютому та припинення постачання газу з РФ до Європи спровокував гостру енергетичну кризу. І зараз він все більше перетворюється на економічний та соціальний, додав міністр.

Підвищилися ціни на інші товари та послуги. Причому як на імпортні (понад 30 відсотків), так і на німецьку продукцію (на 46 відсотків). Наприклад, зростання цін на продукти та продовольчі товари за рік склало 18,7%.

Як планують знижувати інфляцію

У Європейському центральному банку готуються до чергового значного підвищення облікової ставки після вересневого підвищення на 0,75%. Голова ЄЦБ Крістін Лагард не приховує, що це головне знаряддя боротьби з інфляцією, яке триватиме ще щонайменше кілька найближчих місяців.

Крім того, уряд Німеччини готує запровадження стелі цін на газ, що, на думку економістів, має сповільнити чи зупинити зростання інфляції. Берлін має намір взяти кредити як мінімум на 150 млрд євро та створити так званий енергетичний фонд для допомоги населенню та бізнесу зі зростанням цін.

Багато компаній на тлі кризи, що посилюється, переводять свої підприємства за кордон, де ціни на газ і енергію нижчі, а підтримка влади більша. На такий крок зважилися навіть такі гіганти, як Siemens та Volkswagen.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :