У Новій Зеландії підтримали законопроект про просту мову

0
227

Прихильники законопроекту стверджують, що нове зведення правил підвищить рівень комунікації між громадянами та урядом.

У Новій Зеландії підтримали законопроект

Чиновників зобов’язали використовувати зрозумілі та прості формулювання для написання законів та у діалозі з громадянами. У Новій Зеландії підтримали законопроект, який зробить доступним для населення спілкування із представниками влади.

У Новій Зеландії підтримали законопроект: жителі країни з будь-яким рівнем мови зможуть дізнатися про свої права

Більше ніяких канцеляризмів та спеціальної лексики. Нова Зеландія ухвалила закон, який вимагає від чиновників користуватися простими формулюваннями.

На думку представників вищого керівництва країни, це дозволить усім англомовним громадянам з будь-яким рівнем знання мови розуміти зміст законів.

Як пояснюють члени парламенту Нової Зеландії, кожна людина повинна мати можливість розуміти свої права. А також знати закони своєї країни.

Крім того, прихильники законопроекту стверджують, що нове правило дозволить заощадити бюджет уряду, оскільки чітка комунікація дозволяє повною мірою дотримуватися принципів демократії. А також зменшить проблеми з перекладами документів для іноземців, пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями.

Новий законопроект у Новій Зеландії схвалили не всі

Незважаючи на підтримку більшості, деякі члени парламенту висловилися проти нового закону про спрощення чиновників. Наприклад, депутат Сімеон Браун заявив, що таке рішення створить нові проблеми. На думку політика, прихильники нового закону не продумали, хто контролюватиме держслужбовців у цьому питанні. У результаті проект лише створить нові верстви бюрократії.

Однак прихильники законопроекту пояснили, що новий закон спрямований на те, щоб зробити мову державних службовців зрозумілою для всіх. Тому не забороняє використовувати професійну лексику у повсякденному житті, а лише зобов’язує не зловживати складною термінологією.

У Новій Зеландії запропонували перейменувати назву країни

Втім, у Новій Зеландії вже не вперше розгорається суперечка на ґрунті мовних особливостей.

Так, у країні зростає визнання важливості мови корінного народу. Представники маорі вимагають від уряду перейменувати Нову Зеландію на Аотеароа. А також відновити первісні назви всіх міст та селищ по країні.

Читайте також:  Як регулюється звернення канабісу у світі

За рік петиція зібрала понад 70 тис. підписів та була представлена ​​на розгляд парламенту. Зауважимо, що понад 40 років тому представники корінного народу досягли визнання офіційного статусу мови маорі.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я