У Росії знову затримують журналістів

0
358

У Росії знову затримують журналістів. Цього разу йдеться про членів команди Ксенії Собчак.

затримують журналістів / Maksim Konstantinov / shutterstock.com

Протягом кількох останніх днів у РФ відбулася серія затримань журналістів, які не згодні з повісткою Кремля. Зокрема, пройшли обшуки у будинку Ксенії Собчак та був затриманий журналіст, який працював у її команді. Чергову серію переслідувань представників ЗМІ в ефірі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» обговорили ведучі Маша Майєрс та Дмитро Губін.

Маша Майєрс: Кержакова затримали тут днями, але відпустили якраз. Вони десь під Твер’ю знімали репортаж про мобілізацію. Дедалі більше затримань журналістів відбувається. На мою думку, зранку Собчак написала це повідомлення про затримання Кирила Суханова. З’явилося ще одне прізвище — Аріан Романовський. Про нього також дуже багато пишуть. Це журналіст світський. Він взагалі зі світської хроніки, який жодного відношення не має до політичних, до військово-політичних подій.

Це продовження великої кампанії проти Телеграм-каналів, яке розпочалося із затримання трьох жінок – Інна Чурилова, Ольга Архарова та Олександра Баязітова. Це три жінки, які вели кілька телеграм-каналів анонімних. А Баязітова сидить через те, що вона писала тексти туди. І вони всі перебувають у СІЗО.

Дмитро Губін: Ситуація із Ксенією Собчак. Що сталося? Загалом проблема Ксенії Собчак це проблема Буратіно, якого завжди кидали з моста, а він сміявся, бо у річці він завжди випливає. А ось цього разу Ксенію Анатоліївну, схоже, кинули не у воду, а в піч, що палає.

Справа в тому, що порівняння Собчак з Буратіно немає нічого образливого. Я казав їй про це кілька разів у вічі. Має дві речі. Ця непотоплюваність дерев’яна і величезний довгий ніс, який вона завжди тримала за вітром. Для журналіста дуже важливо мати носом Буратіно, щоб розуміти професійні якості. Як проходять тектонічні нові розлами часу, зміни, напрям вітру, куди він дме? І все було з Собчаком добре, поки вона жила на той час, поки ще існував журнал, де вона була головним редактором. Поки що було вільне телебачення, де вона виступала. Як вона могла лавірувати у півтонах, коли вона знала, що сьогодні треба прийти на мітинги, а завтра пояснити дівчаткам з провінції, що тільки лохини носять напівчоботи у поєднанні зі спідницею, оскільки це візуально вкорочувати ноги. Вона щиро намагалася схрестити ці дві іпостасі.

Читайте також:  Прем'єр Австралії виправдовує недопуск підкомітету ООН до в'язниць.

Під час протестної зими 11–12 років вона щиро намагалася зробити протест модним. Але те, що час півтонів закінчується, їй натякнули, я тебе нагадаю 11 червня 12-го року, коли до неї прийшли з обшуком на четвертій Тверській-Ямській. То був принизливий обшук. У неї там був Яшин, їй не дозволяли зачинити двері в туалет, коли вона йшла в туалет і тицяли, хихикали. Розкрили сейф, вигребли звідти гроші і таке інше. А зараз час півтонів скінчився абсолютно. Ти або з Кремлем, або проти Кремля. І всі, хто намагаються вижити, вони знищуватимуть Кремль. І, на мою думку, довгий ніс Ксенії Анатоліївні останнім часом зміни. Вона намагалася лавірувати в епоху кінця півтонів, в епоху коли все стало чорним.

Маша Майєрс: А Собчак вдалося втекти, повідомляє ТАРС із посиланням на правоохоронні органи. Також було повідомлення РІА-Новини, що Ксенії Анатоліївні вдалося перетнути кордон. Там було запропоновано маршрут до Білорусі через Литву. Тут безліч подробиць. Чекаємо на інформацію від самої Собчак. Рано чи пізно вона, звичайно, розповість, де вона перебуває, що з нею сталося за цю добу.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я