Угода про імпорт продукції з України

0
40

Польща, Болгарія, Словаччина та Угорщина скасують свої контрзаходи.

Комісія ЄС: Угода про імпорт продукції з України

Комісія ЄС: Угода про імпорт продукції з України

У суперечці щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України Комісія ЄС заявила, що досягла угоди з кількома державами Східної Європи.

Віце-президент Комісії Валдіс Домбровскіс написав у Twitter, що було враховано побоювання фермерів кількох сусідніх держав ЄС та самої України. Польща, Болгарія, Словаччина та Угорщина скасують свої контрзаходи. Натомість будуть вжиті «виключні захисні заходи» щодо пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника. Він не повідомив подробиць.

Імпорт спірних сільськогосподарських товарів може бути дозволений

Ці чотири країни обмежили імпорт сільськогосподарської продукції з України, стверджуючи, що дешеве зерно із зруйнованої війною країни спотворює їхні власні ринки. Румунія також скаржилася. Згідно з досягнутою угодою, імпорт спірних сільськогосподарських товарів може бути знову дозволений – але тільки для подальшого транспортування, а не для продажу у сусідніх країнах ЄС, що постраждали.

Раніше у п’ятницю країни-члени ЄС домовилися призупинити дію тарифів ще на рік. Це має зміцнити українську економіку, як оголосило шведське головування у Раді ЄС. Комітет постійних представників країн ЄС висловив свою підтримку. Чи всі країни вітали це рішення, залишилося незрозумілим – але остаточне рішення не потребує одностайності.

Парламент ЄС ще має схвалити продовження. Після цього держави ЄС проведуть офіційне голосування такою мірою.

Читайте також:

Читайте також:  Угода з Cosco підриває довіру до німецької політики

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :