Угода з Cosco підриває довіру до німецької політики

0
119

Угода з Cosco може поставити під питання володіння критичною інфраструктурою в Гамбурзі, тому китаєзнавці пишуть відкритий лист канцлеру ФРН.

Угода з Cosco

Вчені вимагають, щоб Шольц заборонив продаж акцій контейнерного терміналу у Гамбурзі китайської компанії. Інакше угода з Cosco може підірвати довіру до німецької політики.

Низка експертів переживає, що критична інфраструктура опиниться під контролем представників громадян іншої держави.

Основною причиною китаєзнавці називають небезпеку поширення політичного впливу Піднебесної у Гамбурзі. Вчені наполягають на тому, що купівля китайською судноплавною компанією частини контейнерного терміналу мотивована не лише економічною вигодою, а й геополітичними інтересами.

Фахівці зазначають, що угода вписується в низку інвестицій Китаю в «Морський шовковий шлях». Тому експерти побоюються, що КНР може скористатися економічним впливом на розширення політичної влади.

Китаєзнавці вказують, що Cosco до того ж державна компанія, безпосередньо пов’язана з КПК.

Угода з Cosco: історія

Варто зазначити, що термінал Толлерорт, який має намір придбати китайська компанія, є найменшим у Гамбурзі. Ймовірно, саме тому влада розглядає варіант продажу частини інфраструктури китайським партнерам.

Оператор порту планував передати 35% терміналу за 100 мільйонів євро. Як зазначають фахівці, ще кілька років тому така угода залишилася б непоміченою. Проте зараз ситуація змінилася.

Угода з Cosco підриває довіру до німецької політики.  Фото: nitpicker/shutterstock.com

Справа в тому, що в Євросоюзі порти вважаються вкрай важливою інфраструктурою, тому що через них проходить більша частина товарів експорту та імпорту. З початком спецоперації в Україні політики почали приділяти більше уваги питанням володіння цією інфраструктурою.

Так, міністр економіки Роберт Хабек застеріг колег від посилення політичного впливу КНР у разі успішно проведеного правочину. Разом із ним свої побоювання висловила також міністр закордонних справ Анналена Бербок.

Однак, як наголошують прихильники продажу, Cosco матиме лише невелику частку акцій. Міноритарний пакет позбавить інвестора права голосу під час ухвалення рішень.

Читайте також:  Підвищення зарплат персоналу індустрії гостинності

Можливі умови операції федеральний кабінет міністрів планує обговорити вже цього тижня. Поки що питання купівлі акцій терміналу в Гамбурзі залишається відкритим.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :