Uniper зазнає мільярдних збитків

0
94

Uniper зазнає мільярдних збитків, тому освоїв понад половину акціонерного капіталу.

Uniper зазнає мільярдних збитків

Найбільший німецький імпортер газу з січня до вересня втратив майже п’ять мільярдів євро. Uniper зазнає мільярдних збитків через зростання цін на енергоносії, що збільшується.

Чиста шкода становить трохи більше трьох мільярдів лише завдяки прибутку, який компанія отримала за попередній рік.

2021 року Uniper збільшила бюджет на мільярд євро. Валовий прибуток склав 614 мільйонів, а чистий – 487 мільйонів.

Проте, навіть профіцитний бюджет за результатами минулого року не рятує імпортера газу. Для того, щоб виконати всі зобов’язання, компанія змушена купувати дорожчі енергоносії через обмеження на постачання з Росії. У результаті Uniper втратила більше половини статутного капіталу.

Тепер, згідно із законом про акціонерні товариства, компанія має організувати позачергові збори. Планується, що воно відбудеться у другій половині грудня цього року. Керівництво компанії роз’яснить акціонерам поточну ситуацію та запропонує варіанти виходу з кризи.

Наразі Uniper чекає на схвалення регулюючими органами стабілізаційного пакету. Нагадаємо, такі заходи вжив федеральний уряд, щоб підтримати імпортера. Крім того, напередодні влада та мажоритарний акціонер компанії домовилися про націоналізацію газового імпортера.

Uniper зазнає мільярдних збитків: що очікується в майбутньому

Варто зазначити, що Uniper є постачальником газу до сотень муніципальних комунальних служб і відіграє центральну роль у забезпеченні Німеччини паливом.

Тому припинити роботу імпортер не може, йому необхідно виконувати зобов’язання перед величезною кількістю домогосподарств. Однак найближче майбутнє, на думку керівництва Uniper, видається туманним. Тому що ціна на енергоносії не знижується вже кілька місяців.

Uniper зазнає мільярдних збитків через збільшення вартості газу.  Фото: Andrei Rybachuk/shutterstock.comКомпанія готується до ще більших збитків. За попередніми оцінками, числа можуть сягати двозначних мільярдних значень. Проте скоригований прогноз газовий імпортер планує оприлюднити вже на початку наступного місяця.

Читайте також:  Кречман бере на себе відповідальність перед муніципалітетами

У компанії сподіваються, що після націоналізації Uniper зможе скинути із себе частину фінансового тягаря. До речі, передача більшої частки компанії до рук держави може відбутися вже наприкінці поточного року.

Федеральний уряд планує витратити на угоду 17 мільярдів євро. Причому частина піде збільшення капіталу компанії.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :