Уолл-стріт під тиском після заяв Пауелла та Єллен

0
45

Розчаровані надії щодо політики відсоткових ставок та заяви міністра фінансів США Джанет Йеллен чинили тиск на фондові ринки США.

Після того, як основні індекси спочатку практично не відреагували на невелике підвищення процентної ставки ФРС на 0,25 процентних пункти, як і очікувалося, до кінця торгів настрій змінився. Голова ФРС Джером Пауелл поставив хрест на всіх тих, хто з огляду на неспокійну ситуацію в деяких регіональних банках уже зробив ставку на припинення підвищення процентних ставок або навіть на їх зниження цього року. Йєллен також заявила в Сенаті США, що питання про «ковдрове» страхування вкладів для стабілізації банківської системи не стоїть.

Промисловий індекс Dow Jones закрився зі зниженням на 1,63 відсотка на позначці 32 030,11 пункту, трохи вище за мінімум дня, досягнутого незадовго до цього. Загальноринковий індекс S&P 500 втратив 1,65 відсотка до 3936,97 пунктів. Nasdaq 100, що складається в основному з технологічних акцій, знизився на 1,37 відсотка до 12 567,15 пункту після дружньої динаміки.

ФРС, як і раніше, очікує, що наприкінці року ключова процентна ставка становитиме 5,1 відсотка. У 2024 році, ймовірно, буде пом’якшення, але не таке сильне, як очікувалося раніше. Однак Пауелл також дав зрозуміти, що за потреби відсоткові ставки можуть бути підвищені ще більше. За їхніми словами, це, а також коментарі Єллен, які прозвучали приблизно в той же час, чинили тиск на фондові ринки США.

Акції регіональних банків впали

Акції регіональних банків зокрема впали після заяв міністра фінансів. Акції First Republic Bank, який напередодні розпочав чергову спробу відновлення після переважно різкого падіння з початку березня, втратили 15,5 відсотка.

Цінні папери регіонального банку PacWest Bancorp впали більш ніж на 17 відсотків. Банківський холдинг раніше оголосив про 20-відсотковий відтік депозитів клієнтів, а також про те, що він відмовиться від збільшення капіталу. Натомість він отримав 1,4 мільярда доларів США готівкою від глобальної інвестиційної компанії Atlas SP Partners. Цей крок дає PacWest час стабілізувати свої фінанси, пише аналітик RBC Джон Арфстром.

Читайте також:  Рікарда Ланг відкидає звинувачення у непотизмі

Акції New York Community Bancorp втратили майже 5 відсотків, а в S&P 100 помітно впали акції Capital One Financial, Wells Fargo та US Bancorp. Акції великих банків, таких як JPMorgan та Goldman Sachs, також впали в Dow.

Акції Nike, однак, залишилися в самому низу провідного індексу США з мінусом майже 5 відсотків. Виробник спортивних товарів представив лише посередні квартальні показники та дав обережний прогноз.

Акції Nvidia утримують свої позиції

З іншого боку, акції Nvidia змогли утриматися на Nasdaq із плюсом в один відсоток. Після заходу, присвяченого штучному інтелекту, що відбувся напередодні, відбулися численні позитивні коментарі аналітиків. Аналітик Credit Suisse Кріс Касо, наприклад, відзначив далекоглядний характер заяв керівництва та з ентузіазмом сприйняв намір компанії заробляти дедалі більше грошей на програмному забезпеченні.

Серед дрібніших акцій у центрі уваги знову виявилися акції компанії Gamestop, які в минулому вирізнялися нестійкістю. Вони зросли приблизно на 35%. Компанія з роздрібної торгівлі відеоіграми вразила своїм першим квартальним прибутком за останні два роки.

Курс євро зріс і востаннє торгувався на рівні 1,0860 доларів. Європейський центральний банк раніше встановив облікову ставку у Франкфурті на рівні 1,0785 (у вівторок: 1,0776) долара. Таким чином, долар коштував 0,9272 (0,9280) євро. На ринку облігацій США ф’ючерсний контракт на десятирічні державні облігації (ф’ючерс на T-note) зріс на 1,11 відсотка до 115,41 пункту після слабшого початку. У свою чергу, доходність десятирічних державних облігацій знизилася до 3,449 відсотка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :