В Індії небезпечний рівень забруднення повітря через салюти

0
239

Нью-Делі та Мумбаї затягнуло смогом після чергового свята з фейрверками.

В Індії є небезпечний рівень забруднення повітря після фестивалю.  Фото: PradeepGaurs/shutterstock.com

В Індії відзначався Фестиваль вогнів Дівалі, після якого вимірювальні станції показали небезпечний рівень забруднення повітря. Багато людей запускали петарди та ракети, хоча це було заборонено.

Якість повітря у столиці Індії Нью-Делі погіршилася після святкування Фестивалю вогнів Дівалі. Вимірювальні станції показували значення «дуже погано» або навіть «небезпечно» у понеділок та вівторок. Забруднення дрібнодисперсними частинками у багато разів перевищує норми, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

На 17:20 25 жовтня, Делі та Мумбаї посідають 3 та 4 місце у світі за забрудненістю повітря, після Єрусалиму та Пекіна. Індекс якості повітря там сягає 200 пунктів. Для порівняння здоровим вважається рівень 0 до 50. У столиці навіть тимчасово закриті школи.

Небезпечний рівень забруднення повітря – найчастіша історія в Нью-Делі

Одна з основних причин цього полягає в тому, що люди відзначили індуїстське свято Дівалі у понеділок феєрверками. Дівалі – важливе свято для багатьох індусів, що становлять більшість населення Індії, і для більшості феєрверків – його частина.

Незважаючи на заборони, індійці продовжують запускати фейрверки.  Фото: Peter Spencer/pexels.com

Уряд пригрозив величезними штрафами і (вже традиційно) запровадив заборону на феєрверки на період свят. Але люди порушували заборону. Деякі індійські політики критикували великі штрафи та закликали уряд їх пом’якшити.

Якість повітря в Індії взимку взагалі бажає кращого. Після Дівалі настане Новий рік, коли в небо знову полетять салюти, незважаючи на заборони. Ще одна причина поганої якості повітря в Делі взимку полягає в тому, що фермери спалюють пожнивні залишки. Також у повітрі міститься висока концентрація вихлопних газів, пилу з будівельних майданчиків та диму зі сміттєспалювальних заводів.

Багато жителів столиці Індії при цьому не вважають забруднення повітря серйозною проблемою. Заможні люди можуть дозволити собі очищувачі повітря у своїх будинках.

Читайте також:  Нью-Делі страждає від мавп: влада шукає рішення

Індія давно бореться із небезпечним рівнем забруднення. Нью-Делі постійно стає одним з найгірших у світі за цим показником.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я