В Уганді новий спалах Еболи: загинуло 24 особи

0
236

Влада ввела локдаун відразу у двох округах — Мубенді та Кассанді.

В Уганді новий спалах Еболи: загинуло 24 особи

В Уганді новий спалах Еболи. Міністерство охорони здоров’я країни повідомило про 60 підтверджених випадків захворювання за останній тиждень. Серед них 24 загиблих і стільки ж одужали.

Жителі Уганди знову в ізоляції

Відразу два округи Уганди знаходяться під суворим контролем. Людям заборонено в’їжджати та залишати територію Мубенди та Кассанди на будь-яких видах транспорту.

Закрилися практично всі державні установи та заклади громадського харчування. Вільними для відвідування залишаються лише школи за дотримання суворих правил гігієни. Президент Уганди Йовері Мусевені також оголосив про введення комендантської години з сьомої вечора до шостої ранку в телезверненні, присвяченому ситуації з Еболою.

У Мубенді молодик поступив до лікарні з типовими симптомами Еболи 20 вересня і незабаром після цього помер. Результат тесту на лихоманку він отримав посмертно. Медики, що доглядають його, вже встигли заразитися. Серед них – п’ять чоловіків та жінок.

Два випадки захворювання також зареєстровані у столиці Кампалі у вихідні дні. Незважаючи на блокування, одна людина втекла з Мубенде і померла в столичній лікарні. Його дружина теж отримала позитивний результат на вірус та була ізольована разом із дитиною.

В Уганді новий спалах Еболи.  За останній тиждень загинуло 24 особи, одужало стільки ж.  Фото: bill wegener / unsplash.com

Наразі жителі Уганди побоюються повторної ізоляції столиці, населення якої становить близько 1,7 мільйона людей. У період спалаху коронавірусу школи по всій країні було закрито майже два роки. Використання суден також повністю заборонили протягом кількох місяців. Економіка країни й досі не відновилася. Найбільший у світі спалах лихоманки Ебола забрав понад 11 тисяч життів у Західній Африці в період з 2013 по 2016 рік.

Новий спалах Еболи: в Уганді немає лікування

Вірус вже кілька разів спалахував в Уганді, де 2000 року померло понад 220 осіб із 420 інфікованих. Інститут вірусів у невеликому угандійському місті Ентеббе досліджував сучасний штам Еболи і виявив, що його привезли з Судану. На відміну від вже відомого варіанта Конго, для суданського варіанта не розроблено жодного лікування.

Читайте також:  Споживання літію до 2050 року зросте у 200 разів

Європейський центр з контролю за захворюваннями оголосив, що надасть підтримку Уганді у проведенні тестування на лихоманку Ебола людей, що залишають країну. ЄС перерахував 200 тисяч євро Червоному Хресту Уганди для стримування епідемії.

Влада США організувала перенаправлення всіх мандрівників з Уганди до п’яти аеропортів країни, де вони зможуть пройти тестування.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я