в Уганді швидко розвивається спалах Еболи

0
245

Спалах Еболи в Уганді, виявлений ще місяць тому, продовжує розвиватися. ВООЗ повідомила, що країна поки що не може припинити зростання захворювань.

ВООЗ: в Уганді швидко розвивається спалах Еболи

Спалах Еболи в Уганді швидко розвивається через місяць після того, як про захворювання стало відомо. Про це заявив високопосадовець Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Він розповів про складну ситуацію для медичних працівників.

«Міністерство охорони здоров’я Уганди виявило дивовижну стійкість та ефективність. Воно постійно налагоджує заходи у відповідь на складну ситуацію», — сказав журналістам д-р Матшідісо Моєті. Він є регіональним директором агентства охорони здоров’я ООН з Африки.

“Краще розуміння ланцюжків передачі інфекції допомагає тим, хто працює на місцях, реагувати більш ефективно”, – повідомив він.

Уганда повідомляла, що спалах Еболи було виявлено ще 20 вересня. Через кілька днів після того, як заразна хвороба почала поширюватись у сільській фермерській громаді. З того часу Еболою заразилися 64 особи та 24 померли. Хоча офіційні дані не включають людей, які, ймовірно, померли від Еболи до підтвердження спалаху.

За словами Моєті, щонайменше троє з підтверджених пацієнтів вирушили з осередку вірусу у центральній частині Уганди до столиці Кампали. Вона розташована на відстані близько 150 км.

Через побоювання, що спалах Еболи може поширитися далеко від епіцентру, влада запровадила режим ізоляції. Включно з нічною комендантською годиною, у двох із п’яти районів, де зареєстровані випадки Еболи.

Спалах Еболи може вийти за межі Уганди

За словами доктора Ахмеда Огвелла, виконуючого обов’язки голови Африканського центру з контролю та профілактики захворювань, «цифри, які ми спостерігаємо, справді є ризиком поширення всередині країни та її сусідів». Він наголосив на важливості вжити термінових заходів.

Африканський дитина на огляд лікаря.  Фото: Avatar_023/shutterstock.com

Хоча ризик транскордонного зараження існує, це керований ризик, сказав Огвелл. Він додав, що спалах Еболи поки що не потребує переходу в «повний режим надзвичайної ситуації».

Читайте також:  Футбольний стадіон в Індонезії відновлять після трагедії

Немає доведеної вакцини проти суданського штаму Еболи, який циркулює в Уганді. У середу представник ВООЗ в Уганді повідомив, що наразі розробляються плани щодо застосування двох експериментальних вакцин у рамках дослідження.

Це дослідження спрямоване на медичних працівників та контакти пацієнтів з Еболою.

За словами Огвела, угандійські чиновники зафіксували понад 1800 контактів із хворими на Еболу. Причому 747 із них пройшли 21-денний моніторинг щодо можливих ознак захворювання. Ебола проявляється у вигляді вірусної геморагічної лихоманки.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я