важливу тему обговорили на спеціальній зустрічі в Астані

0
128

У столиці відбувся захід за участю уповноваженої у справах дитини у місті Астана та співробітника відділу ювенальної поліції. Про що вони розповідали керівникам дитсадків, розповіли в акіматі столиці.

На зустрічі з доповіддю виступила начальник відділу ювенальної поліції департаменту поліції Астани Нелля Дощанова. Вона розповіла присутнім про ті моменти у сфері безпеки, на які потрібно звернути найбільшу увагу.

«Наше місто росте, і водночас збільшується потреба населення у дитячих садках. Хотілося б зупинитися на питанні підбору кадрів для роботи в дитячих садках. Раніше ми з колегами навіть не могли уявити, що може бути така кількість звернень, що надходять на пульт 102. Йдеться про факти жорстокого поводження з неповнолітніми дітьми. Дійшло до того, що цього року ми маємо випадок, при якому дитина з особливими потребами була жорстко поводжена. Матеріал було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 140 Кримінального кодексу РК. Дитина з особливими освітніми потребами перенесла жорстоке поводження, пізніше вона була переведена в іншу дошкільну організацію і через півроку повторно зазнала жорсткого поводження», – розповіла Нелля Дощанова.

Фото: NUR.KZ / Артем Деньгін

За інформацією начальника відділу ювенальної поліції, у зв'язку з цим фактом ситуацію можна назвати розжареною. Батьки дітей із особливими освітніми потребами щодня направляють свої звернення до відділу поліції. Вони вимагають роз'яснень та зустрічі з уповноваженими особами. Нелля Дощанова додала, що вже не вперше подібний епізод викликає суспільний резонанс.

«Хотілося б також попередити про використання такої норми, як неповідомлення про протиправні дії щодо неповнолітніх дітей. Це насамперед стосується працівників освіти, охорони здоров'я та соціальних служб. Тут йдеться не про кримінальну відповідальність, а про адміністративну. Наприклад, дитина прийшла до дитячого садка, і вихователь звернув увагу на сліди побоїв на його тілі. Можливо, ці побої дитина могла отримати в результаті гри з іншими дітьми – вдома, на вулиці або на території дитячого садка. Тим не менш, проходити повз це не можна. Насамперед, необхідно уточнити у самої дитини та її батьків, звідки у неї ті чи інші побої. Якщо ж батько відмовчується і ви, вихователі, маєте достатньо підстав вважати, що дитина отримала побої внаслідок побутового насильства в сім'ї, то ви зобов'язані повідомити правоохоронні органи. Це вже не право, а ваш обов'язок», – наголосила Нелля Дощанова.

Читайте також:  як живуть рідні загиблих через 40 днів

Вона також розповіла, що такі матеріали розглядає спеціалізований міжрайонний суд у справах неповнолітніх. Дільничний інспектор у справах неповнолітніх збирає дані та надсилає їх до уповноваженого органу у сфері освіти. Далі складається адміністративний протокол, і матеріали надсилаються до суду. При цьому за повідомлення про факт жорстокого поводження з дитиною перший керівник організації освіти може бути оштрафований на суму до 180 000 тенге.

Доповідь у школі
Фото: NUR.KZ / Артем Деньгін

У рамках заходу виступила і уповноважена з прав дитини по місту Астана Асіма Бімендіна. Вона зазначила, що наразі дитячі садки столиці мають великі можливості для виховання підростаючого покоління.

«Один рік я була членом комісії з розміщення державного замовлення у приватних дошкільних організаціях. Примітно, що тоді перший етап конкурсу не пройшов жоден дитсадок. Вивчаючи матеріали, члени комісії не могли не здивуватись тим фактом, що дошкільні організації були не в змозі надати п'ять-шість елементарних документів. При цьому вони всі претендували на отримання величезних коштів від держави. Свого часу, будучи керівником управління освіти, таких сум державного замовлення я не могла й уявити. Таких умов, які є зараз, близько не було. Буквально вмовляли людей, щоб вони відкрили дитячий садок. Дуже добре, що сьогодні все більше людей хочуть працювати в цій сфері, працювати на благо дітей. Однак не можна забувати, що отримання держзамовлення накладає на приватні дошкільні організації додаткову відповідальність», – наголосила Асіма Бімендіна.

За словами уповноваженої з прав дитини, ініціативи президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва допомагають розвитку сфери дошкільної освіти.

«Найголовніше, щоб наші діти виховувалися та росли у комфортних умовах. Завідувачам дитячих садків слід уважно стежити за харчуванням дітей, санітарними умовами, якістю освіти, безпекою вихованців, а також наймати на роботу кваліфікованих працівників. Необхідно грамотно вибудовувати стосунки з батьками дітей. Ті керівники, які змогли поставити цю роботу, мають великі успіхи, у них все виходить. Всі ми знаємо, що батьки часом бувають емоційними, а деякі навіть психологічно неврівноваженими. Причини можуть бути різні. При цьому слід пам'ятати, що батько завжди правий. Ви повинні знаходити можливості коректно та вміло відпрацьовувати з ними будь-яке питання», – звернулася до завідувачів дитячих садків Асіма Бімендіна.

Читайте також:  Що таке синквейн і як його правильно скласти

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я