Вчені, які ідентифікували Омікрон, отримають премію

0
309

Дослідники з Ботсвани та ПАР, які окремо ідентифікували штам COVID-19 – «Омікрон», стали лауреатами Німецької африканської премії 2022 року.

Німецьку африканську премію отримають вчені, які ідентифікували Омікрон

Вчені, які ідентифікували «Омікрон», — вірусолог Сіхуліле Мойо з Ботсвани та вчений-біоінформатик з Південної Африки Туліо де Олівейра отримають цього року премію «Німецька Африка» за свою роботу.

«Але, чесно кажучи, ми не женемося за призами. Що справді приносить нам задоволення… так це наукова робота на високому рівні та її втілення у політиці, яка рятує життя».

“Вау, це велика честь”, – сказав уродженець Зімбабве Сіхуліле Мойо, директор лабораторії Ботсванського партнерства Гарвардського інституту СНІДу, спільної дослідницької ініціативи Гарвардського університету та уряду Ботсвани.

Але, додав Мойо, нагорода не є успіхом однієї людини, і він «раді отримати її від імені багатьох африканських учених».

Вчені, що ідентифікували Омікрон: вірус, що мутує

Під час рутинного секвенування геному аналізів ПЛР у листопаді 2021 року Мойо та його команда в лабораторії у столиці Ботсвани — Габороні — помітили кілька зразків COVID-19, які мали нову та незвичайну картину множинних мутацій.

Вони швидко поділилися своїми знахідками з базою даних із відкритим вихідним кодом.

У ті ж кілька днів співробітники Мережі геномного нагляду в Південній Африці (NGS-SA), яку очолює де Олівейра, помітили зростання кількості інфекцій у південноафриканській провінції Гаутенг, до якої входить економічний центр країни Йоханнесбург.

Читайте також:  Причину трагедії на стадіоні в Індонезії встановлено

Вони швидко проаналізували більше сотні зразків з Гаутенга і виявили той самий вірус, що мутував, що і в Ботсвані.

Це змусило де Олівейру попередити владу Південної Африки і ВООЗ про штам, що раптово з’явився, якому всього через кілька днів дали назву «Омікрон» і назвали варіантом, що викликає занепокоєння.

Вчені, які ідентифікували Омікрон, отримували погрози

Але замість того, щоб визнати наукові досягнення Мойо та де Олівейри та їхні команди в південній Африці, які швидко попередили світову спільноту про новий штам, країни всього світу відреагували несподівано.

Вони запровадили сувору заборону на поїздки до південної Африки та з неї.

І Мойо, і де Олівейра, на думку деяких, несли особисту відповідальність за обмеження на поїздки та спричинені цим економічні труднощі і стали мішенями для критики і навіть загроз смертю.

Сіхуліле Мойо.  Фото: Twitter

«Ми отримали безліч погроз розправи. Нам довелося виставити озброєну охорону перед університетом, щоб ми могли продовжувати свою роботу», – сказав де Олівейра в інтерв’ю DW на початку цього року.

Проте обидва вчені продовжують свою «чудову роботу, не втрачаючи надії», йдеться у заяві Німецького Африканського Фонду (DAS), яка вручає Німецьку Африканську премію з 1993 року.

“Професор Туліо де Олівейра та доктор Сіхуліле Мойо є яскравим прикладом компетентності, чесності та мужності”, – заявили в DAS.

«Вони доводять… що провідні медичні дослідження можуть проводитися і в Африці, і що континент успішно справляється із кризою в умовах глобальної пандемії, чому Європа може й має повчитися».

Щодо вірусолога Мойо, то він сподівається, що нагорода зміцнить колективну рішучість африканських вчених із «дуже обмеженими ресурсами» продовжувати свою роботу.

“Ті ресурси, які є у нас, порівняно з тим, що є у більшої частини Європи, – це просто крихітна крапля в океані”, – сказав він.

Читайте також:  Виступ Сі Цзіньпіна: головне з промови китайського лідера

Німецька африканська премія буде вручена у Берліні 25 листопада 2022 року.

Вчені, які ідентифікували Омікрон: що про них відомо

Сіхуліле Мойо – директор лабораторії Партнерства Ботсванського Гарвардського інституту СНІДу, провідної національної установи з досліджень, навчання та нарощування потенціалу в галузі ВІЛ/СНІДу в Ботсвані. Вірусолог, що народився в Зімбабве, також є науковим співробітником Гарвардської школи громадської охорони здоров’я ім. Т. Х. Чана.

Спеціалізуючись на вірусі імунодефіциту людини (ВІЛ), Мойо зробила значний внесок у дослідження щодо запобігання передачі ВІЛ від матері дитині. Він відповідав за моніторинг захворюваності на ВІЛ та проводив дослідження мутацій ВІЛ, пов’язаних з лікарською стійкістю. Також завдяки цій роботі його лабораторія спромоглася провести секвенування геному в реальному часі після пандемії COVID-19.

Туліо де Олівейра — директор Центру епідемічного реагування та інновацій у Стелленбоському університеті, директор та співзасновник Платформи досліджень інновацій та секвенування Квазулу-Натал (KRISP) та директор Мережі геномного нагляду у Південній Африці.

Народився і виріс у Бразилії, де Олівейра вступив до університету в Південній Африці, де й живе з того часу. Біоінформатик, він є одним з провідних дослідників Південної Африки, втілюючи передові досягнення Південної Африки у своїй галузі на різних посадах, включаючи професора біоінформатики в Школі наук про дані та обчислювального мислення в Стелленбоському університеті та лектора в Коледжі медичних наук. в Університеті Квазулу-Наталь.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я