ВДП побоюється з приводу надзвичайного кредиту для України

0
43

Чорно-зелені хочуть використовувати кредит для заходів, які не мають відношення до війни.

ВДП побоюється з приводу надзвичайного кредиту для України

ВДП побоюється з приводу надзвичайного кредиту для України

Наукова служба парламенту підтвердила у своєму звіті конституційні побоювання ВДП щодо надзвичайного кредиту для України. Серед іншого, у ньому наголошується, що надзвичайний кредит також призначений для сприяння захисту клімату. «Однак, мета досягнення кліматичних цілей країни вже фактично не пов’язана з війною в Україні та її наслідками», – йдеться в експертному висновку, про який у понеділок вперше повідомила газета «Flensburger Tageblatt».

ХДС, «зелені», СДПН та ССВ у листопаді збільшили розмір екстреного кредиту до максимальної суми у 1,4 мільярда євро. Через агресивну війну Росії та її вплив на енергетичні ринки парламент визначив виняткову надзвичайну ситуацію, яка дозволила взяти кредит понад боргове гальмо. «Звіт збігається з нашою критикою надзвичайного кредиту для України, тому ми його не підтримали», – заявила у понеділок політик ВДП з питань фінансів Аннабелл Кремер.

«Чорно-зелені» хочуть використати кредит для заходів, які не мають відношення до війни

За словами Кремер, залишається незрозумілим, чи взагалі ляже навантаження на державний бюджет через війну в Україні. Завдяки інфляції міністр фінансів Моніка Хайнольд («зелені») навіть досягла високих додаткових доходів. «Чорно-зелені» хочуть використати кредит для заходів, які не мають відношення до війни. «Проекти, які служать енергетичному повороту, досягненню енергетичного суверенітету та декарбонізації економіки, також сприяють боротьбі з наслідками війни в Україні, але не лише і, зокрема, вже були частиною політичного порядку денного до виникнення виняткової надзвичайної ситуації», – йдеться у доповіді. .

За словами Кремера, за допомогою надзвичайного кредиту уряд хотів підірвати боргове гальмо – за рахунок майбутніх поколінь. Якби ВДП мала можливість звернутися до конституційного суду землі, вона б це зробила. Оскільки це неможливо відповідно до конституції, уряд має швидко погасити надзвичайний кредит, щоб уникнути подальших збитків для бюджету. “Міністерство хоче вивчити експертний висновок”, – сказала прес-секретар.

Читайте також:  Хабек знову називає кадрове рішення помилкою

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :