ВЕФ чекає потрясінь у чверті всіх робочих місць

0
57

За оцінками Всесвітнього економічного форуму, багато робочих місць чекають на глибокі зміни. Деякі з них, найімовірніше, зникнуть зовсім. Проте ВЕФ очікує на найбільші потрясіння в одній галузі.

ВЕФ чекає потрясінь у чверті всіх робочих місць

ВЕФ чекає потрясінь у чверті всіх робочих місць

За даними Всесвітнього економічного форуму, протягом п’яти років чверть усіх робочих місць зазнає значних змін. Загалом, 69 мільйонів робочих місць буде створено, але 83 мільйони зникнуть у різних секторах, починаючи від ЗМІ та розваг і закінчуючи державним управлінням, освітою, сільським господарством, охороною здоров’я, енергетикою, виробництвом та готельним бізнесом, йдеться в аналізі ВЕФ, опублікованому в понеділок .

«Уряди та бізнес мають підтримати зміни у бік робочих місць майбутнього, інвестуючи в освіту, перепідготовку та структури соціальної допомоги, – сказав виконавчий директор ВЕФ Саадія Західі. Люди мають бути у центрі майбутньої праці.

За її словами, у сфері технологій та цифровізації з’являються нові ролі. Кількість робочих місць для фахівців у галузі аналізу даних, штучного інтелекту та кібербезпеки, ймовірно, збільшиться на 30%, повідомив ВЕФ після опитування 800 компаній по всьому світу. Очікується також, що кількість робочих місць у сфері сталого розвитку та охорони навколишнього природного середовища зросте більш ніж на 30 %, у сільському господарстві – до 30 %, а в освіті – на 10 %.

Згідно з трирічним «Звіту про майбутнє робочих місць», Найшвидше зникнуть робочі місця у сфері касових операцій, секретарського обслуговування або введення даних. Під «робочими місцями» розуміються робочі місця та професії. Згідно з аналізом, особливо сильні потрясіння очікуються в індустрії ЗМІ та розваг (32%), найменші – у готельному бізнесі та сфері громадського харчування (16%).

Читайте також:

Читайте також:  Погодинна зарплата в Бранденбурзі нижча за середню в країні

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :