Війна України. Основні події на вечір 7 жовтня

0
275
Війна України

Чергова доба війни в Україні відзначилася відносним затишшям щодо проведення наземних операцій. Американський Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що ЗСУ продовжили наступати на північному сході Харківської області, але ці атаки не мали такого масштабного характеру, який спостерігався попередніми днями. Проросійський телеграм-канал «Іди і дивися» пише, що швидше за все це пов’язано з підготовкою до величезного наступу – з півночі та півдня – на Сватове. Також джерело зазначає, що українські сили, які перебувають у звільненій Макіївці Луганської області, ймовірно, спробують перекрити трасу між Сватовою та Кремінною.

На Донеччині знову атакували російські війська, традиційно відзначившись найбільшою активністю на околицях Бахмута. Генеральний штаб ЗСУ пише про відображення атак на населені пункти Вимка, Червоне, Бахмут, Майорськ, Веселе, Перемога, Невельське, Кам’янка. Водночас аналітики ISW відзначаються частковим успіхом військ РФ на околицях Бахмута, а російські джерела повідомляють про захоплення населених пунктів Отрадівка та Весела Долина. Проросійський телеграм-канал «Рибар» відзначає також невеликі успіхи росіян на околицях міста Мар’їнка Донецької агломерації.

Тим часом, незважаючи на численні прогнози з обох боків конфлікту, ВСУ поки що так і не почали наступати в Запорізькій області. Однак збільшення українського угруповання на цій ділянці фронту, як і раніше, відзначається окремими аналітиками.

Згідно з ISW, у Херсонській області, після масштабного наступу, російським військам все ж таки вдалося стабілізувати лінію фронту і зайняти оборону. Колишній міністр оборони так званої ДНР Ігор Гіркін вважає, що росіянам у цьому плані пощастило з погодою, оскільки через дощі ЗСУ не змогли розвинути свою удачу.

Незважаючи на уповільнення бойових дій, Генштаб ЗСУ пише, що за добу російські війська втратили близько 350 осіб особового складу, таким чином, загальні безповоротні втрати РФ з моменту початку повномасштабної війни в Україні досягли 61 680 осіб.

Читайте також:  Найманець із Білорусі потрапив у полон в Україні. Повоював за Росію менше двох місяців

На цьому фоні міністр оборони України Олексій Рєзніков звернувся до російських військових, заявивши, що керівництво РФ їх обдурило і тепер кидає на смерть за ілюзорну мету Володимира Путіна. Міністр закликав росіян урятувати свою країну від трагедії, а армію – від знищення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я