Віллінгман хоче здешевити електроенергію для промисловості

0
41

Вартість енергії є важливим фактором, коли йдеться про конкурентоспроможність компаній. Промисловість Німеччини має отримати особливу вигоду від розширення використання відновлюваних джерел енергії. Яким чином? Міністри енергетики обговорюють це питання цього тижня.

Віллінгман хоче здешевити електроенергію для промисловості

Віллінгман хоче здешевити електроенергію для промисловості

Міністр енергетики Саксонії-Анхальт Армін Віллінгманн (СДПН) наполягає на введенні дешевшої ціни на електроенергію для промислових підприємств. «Нам потрібна надійна, передбачувана ціна великих споживачів. Ми повинні розробити моделі, які також відповідатимуть європейському закону про державну допомогу», – заявив голова Конференції міністрів енергетики Deutsche Presse-Agentur у Магдебурзі. «Компанії, які купують електроенергію із відновлюваних джерел, мають отримувати вигідні ціни на електроенергію для промисловості. Так ми забезпечимо конкурентоспроможність і в той же час досягнемо гарного прогресу у захисті клімату».

Це питання стоїть на порядку денному на зустрічі глав міністерств у Мерзебурзі цього тижня. Віллінгман сказав, що Німеччина протягом багатьох років була однією з країн з високими цінами через велику кількість зборів і податків на ціну електроенергії. «Саме тут ми маємо змінити курс».

Політик СДПН хоче обговорити різні ідеї зі своїми колегами. «Одна з можливостей – стягувати податок на електроенергію лише на мінімальному рівні, який вимагає ЄС – тобто півцента за кіловат-годину». У принципі, сказав він, усі податки також підлягають обговоренню. «Але як політики ми також маємо бути чесними. Все, що втручається, наприклад, у оподаткування, звісно, ​​впливає на державні бюджети».

Інші країни також виступають за введення дешевшої ціни на електроенергію для промислових підприємств. Саар, наприклад, подав відповідну пропозицію для ухвалення резолюції на сесії Бундесрату 31 березня. У ньому федеральному уряду пропонується своєчасно та в координації з Європейською комісією подати відповідну концепцію. «Без передбачуваної, надійної та конкурентоспроможної ціни на електроенергію для промисловості Німеччина ризикує відстати у міжнародній конкуренції за місце розташування підприємств», – йдеться у реченні.

Читайте також:  У Німеччині відзначили відновлення будівельної галузі

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) вже оголосив про свій намір подати концепцію ціни на електроенергію для промисловості. Німецька економіка вже давно скаржиться на дуже високі за міжнародними мірками витрати на електроенергію. Це відіграє роль і в нових поселеннях. Наприклад, Саксонія-Анхальт розглядає можливість будівництва власної вітряної електростанції для промислового парку з поселенням американського виробника чипів Intel у Магдебурзі. Компанія неодноразово вказувала на потребу дешевої енергії. У березні 2022 року Intel оголосила, що з 2027 року в столиці Саксонії-Анхальт виготовлятимуться чіпи останнього покоління.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :