Власники баварських лісів постраждають від теплових насосів

0
39
На думку міністра економіки Баварії Хуберта Айвангера (Вільні виборці), запланована відмова від опалювальних систем на основі деревини та пелет має негативні наслідки для власників баварських лісів, лісників та фермерів, а також домовласників. Вони постраждають від теплових насосів: “У 2021 році в Баварії частка опалювальних систем на біомасі в теплопостачанні становила близько 20%”, – сказав Айвангер в інтерв’ю газеті “Augsburger Allgemeine” (видання середовища). «Це дурість, що дров’яне опалення де-факто заборонено у майбутніх нових будівлях та зроблено непривабливим у існуючих будинках за допомогою суворих специфікацій».

Баварія є «лісовою землею номер один у Німеччині», а «одностороння специфікація теплових насосів і дискримінує деревину як джерело енергії, що відновлюється». Тому Айвангер вимагає від федерального уряду змінити свої плани. «Опалення біомасою має надаватися без обмежень як варіант виконання 65-відсоткової вимоги Закону про енергетику будівель».

Згідно з планами федерального уряду, з 2024 року всі системи опалення, що знову встановлюються, повинні по можливості на 65% працювати на відновлюваних джерелах енергії, щоб сповістити про відхід від газових і нафтових систем опалення. Існуючі системи опалення можуть продовжувати експлуатуватися, і повинна бути забезпечена можливість ремонту систем опалення, що вийшли з ладу. Для встановлення теплових насосів передбачено державну субсидію у розмірі до 40 відсотків витрат. Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (зелені) також хоче створити програму субсидування на мільярди, яка ґрунтуватиметься на доходах.

Баварська асоціація власників лісів попередила, що системи центрального опалення на пелетах, колодах і трісках будуть фактично заборонені, якщо деревина в новому будівництві не буде визнана відновлюваним джерелом енергії для досягнення 65-відсоткового показника. «Закон у його нинішній формі – це лобова атака проти деревної енергії і, отже, проти сільських районів», – сказав керуючий директор асоціації Ганс Людвіг Кернер. При проріджуванні завжди виходить деревина низької якості.

Читайте також:  Heidelberger Druck збільшує продаж та прибуток

Сьогодні о 05:09

Заголовне фото: Peter Kneffel/dpa/Archivbild

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :