Володимир Ашурков: Мета-Росія – це неминуче майбутнє

0
266

Aussiedlerbote завершує серію публікацій із незалежного фестивалю сучасної російської культури «СловоНово», організованого Маратом Гельманом. Тут представники нової хвилі російської еміграції у чорногорській Будві вперше заявили концепцію “Мета-Росія”.

Скріншот відео / Movchans / youtube.com

Володимир Львович Ашурков — російський політичний та громадський діяч, керуюча компанія консорціуму «Альфа-Груп», член наглядової ради X5 Retail Group, виконавчий директор «Фонду боротьби з корупцією». Він четвертий речник цивілізаційної панелі форуму «СловоНово» після фінансиста Андрія Мовчана, політтехнолога Станіслава Бєлковського та медіаменеджера Дем’яна Кудрявцева. Він позиціонує себе, як практик, та його міркування про Мета-Росію гранично конкретні.

Публікації про Мета-Росію з форуму СловоНово-22:

Володимир Ашурков: слово практика

– Вся цивілізаційна панель форуму СловоНово будується навколо якогось паперу, який називається «проект Мета-Росія». Я людина проста, практичного складу, і мене лякають слова типу хардленд і метавсесвіт. Для мене Мета-Росія – це віртуальна спільнота людей, які відчувають свою спільність та ідентичність із Росією. Для яких людина є центром, а держава – вдруге.

Володимир Ашурков: об’єднатися для вирішення проблем емігрантів, спершу

Проблеми, які постають перед людьми за кордоном, реально великі. І мета Мета Росії – об’єднання таких людей. Це питання їх захисту – багато з них цього року змінили місце проживання. Це питання взаємодії їх із тими місцями, де вони опинилися. Це питання просування ідеології «людина є центром» у Росії. Зрозуміло, що зараз це складно, але, напевно, в Росії політична ситуація змінюватиметься.

Володимир Ашурков: “людина на першому місці” – головна ідея Мета-Росії

Як нам зробити так, щоб Росія на наступному етапі свого розвитку більше відповідала ідеалу: людина у центрі, а держава для неї? І чи доречно зараз взагалі говорити про такі теоретичні концепції, коли рвуться бомби, коли світ стоїть на межі катастрофи?

Читайте також:  інфляція побила рекорд за 30 років

Мені здається, саме зараз треба думати про майбутнє. Те, що спільнота Мета-Росія буде віртуальною – наслідок не лише авторитаризму у Росії. Цілком можливо, що навіть якщо в Росії зараз була б демократія, концепція «людина на першому місці» не була б домінуючою. Тож ті люди, для яких вона важлива, мені здається, у будь-якому разі мають об’єднуватись спочатку віртуально. Тому «мета».

Володимир Ашурков: чим Мета-Росія відрізняється від групи у ФБ?

Отже, Мета-Росія це якась мережна держава. Чи буде воно чимось більшим, ніж просто фейсбук-група, яких тисячі? Чи політична партія, чи НКО, яких також існує велика кількість? Мені здається, комбінація сучасних соціальних та технологічних інновацій призведе до того, що з’явиться така спільнота, яка буде чимось більшим.

Об'єднатись для вирішення проблем емігрантів, для початку.  Мета – об'єднання цих людей.  Це питання їх захисту.  Багато хто з них цього року змінив місце проживання.  Скріншот відео / Movchans / youtube.com

Один із прикладів цього, який сьогодні вже згадувався, це біткоїн та криптовалюти. 12 років тому нічого такого не було. Але з’явилася нова концепція і зараз це величезна екосистема, до якої включено десятки, якщо не сотні тисяч людей по всьому світу. І це сотні мільярдів доларів. Наразі з’являються нові організаційні структури – децентралізовані автономні організації, які можуть стати організаційною основою для віртуального співтовариства Мета-Росія.

Володимир Ашурков: Мета-Росія може вийти в офлайн

Ця спільнота не завжди буде віртуальною. Якщо воно вийде, то, напевно, воно може прорости і у фізичну реальність. Спочатку за рахунок якихось ком’юнітів, окремих острівців. А потім цілком можливо, що з’явиться якийсь реальний шмат землі, який керуватиметься за правилами цієї спільноти.

Володимир Ашурков: із чого починається Мета-Росія?

Є дуже багато питань, пов’язаних із створенням Мета-Росії. Підкреслю: ми говоримо про Мета-Росію як спільноту, яка об’єднує мільйони людей і відіграє помітну роль у житті російськомовного світу. Звідки візьметься легітимність цього проекту? Нині такої легітимності немає. Є лише слова у якомусь документі на комп’ютері Станіслава Бєлковського. Звідки може виникнути ця легітимність? Є кілька моделей.

Читайте також:  щеплені за нещеплених і навпаки

Володимир Ашурков: легітимність проекту – наріжний камінь концепції Мета Росії

У чому легітимність біткоїну? Це анонімна штука. Було вкинуто якусь технологічну ідею і з цього ядра вона розвинулася у величезну екосистему. Чи можна для Мета-Росії створити такі самі правила, як для біткоїну, які можна просто вкинути в інформаційний простір, щоб цими правилами залучити та організувати мільйони людей? Мені здається, навряд це можливо. І, швидше за все, легітимність Мета-Росії будуватиметься на тих людях, які запустять ядро ​​цієї віртуальної спільноти, їхній авторитет. Ми поки що не знаємо, хто ті титани, які зможуть запустити таку штуку. Але я думаю, що це цілком можливо.

Питання корпоративності у Мета-Росії

Демократична держава зазвичай управляється за принципом одна людина – один голос. Але створення віртуальної Мета-Росії з нуля вимагатиме багато ресурсів. Ми навряд чи зможемо створити і залучити багато ресурсів, коли кожна людина має один голос. Однак у світі грошей та ресурсів є структури, які підходять для організації якихось проектів – це компанії. Там хто більше вклав – той і має велику кількість голосів при управлінні.

Володимир Ашурков: Мета-Росія це еволюціонуючий стартап

Загалом питань багато. Швидше за все, Мета-Росія з’явиться у вигляді якогось документа і почне потихеньку обростати прихильниками. Вона у будь-якому разі проходитиме етапи еволюції та розвиватиметься. Можливо, це буде якась парасолькова структура, яка керується за принципами держави з Конституцією. Під нею, як під парасолькою, створюються невеликі децентралізовані автономні організації, які, припустимо, збирають гроші на якийсь конкретний проект та керують ним.

Володимир Ашурков: Мета-Росія – не означає, за межами Росії Скріншот відео / Movchans / youtube.com

Таким чином, Мета-Росія це стартап. Є вже кілька схожих ініціатив, які у цьому напрямі розвиваються. Є «країна Лайф», це проект Володимира Яковлєва, який говорить приблизно про те саме. Я знаю ще кілька непублічних ініціатив. Отже, ідея Мета-Росії вже зародилася, хоча ми про це, можливо, ще не знаємо, але незабаром ми про неї обов’язково почуємо.

Читайте також:  Новий музичний рекорд Тейлор Свіфт

Володимир Ашурков: Мета-Росія – не означає, за межами Росії

Резюмирую. Людство зараз проходить через такий етап, коли змінюється поняття держави: воно стає прив’язаним до території. Це процес не російський, а світовий. Я знову наведу приклад біткоїни. Раніше усі гроші друкували різні держави. Тепер з’явилася валюта, яка друкується з нізвідки – її друкують самі користувачі. Це технологічна та соціальна інновація.

З’являться держави, які об’єднують людей не на основі того, що вони жителі якоїсь території і мають якесь громадянство. Вони об’єднуються за інтересами, ідеями, і самі собі створюють правила. Я не маю сумнівів, що Мета-Росія – це не просто російськомовні люди, які живуть по всьому світу, це набагато більше.

Ми ще не знаємо, якою вона буде в деталях. Але ясно, що це буде мережева структура, якась корпоративна організація. Я думаю, що її буде децентралізовано. Нині можна будувати гіпотези: чи отримає вона якусь роль політичного життя Росії, чи замінить вона собою державу – Росію, коли вона закінчиться ресурси тощо. Але головне, я думаю, що у Мета-Росії будуть не лише люди, які живуть за межами її кордонів зараз. Там буде, звичайно, багато, а можливо, і більшість тих росіян, які живуть усередині країни. Всі ці процеси йдуть незалежно від того, як ми до них ставимося зараз.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я