Всесвітній день миття рук

0
259

Всесвітня рада з гігієни закликає інвестувати кошти в освіту та ресурси для миття рук.

Всесвітній день миття рук

У Всесвітній день миття рук, 15 жовтня 2022 року, Всесвітня рада з гігієни (Global Hygiene Council — GHC) закликає інвестувати кошти в освіту та ресурси для миття рук, щоб забезпечити загальну гігієну рук, запобігти захворюванням та врятувати життя.

Миття рук з милом — один із найважливіших заходів боротьби з інфекційними захворюваннями. Причому не лише в день миття рук. Вона набагато більш економічно ефективна, ніж інші заходи у галузі охорони здоров’я.

До речі, миття рук має безліч соціально-економічних переваг, крім зниження захворюваності. Наприклад, підвищення продуктивності праці та зниження витрат на охорону здоров’я.

Про цілі та тенденції гігієни та миття рук

Після пандемії COVID-19 вже були зроблені зусилля щодо покращення гігієнічних звичок. Однак, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, для досягнення стандартів гігієни, встановлених Організацією Об’єднаних Націй з метою сталого розвитку, необхідно збільшити нинішній прогрес у чотири рази.

Якщо нинішні тенденції збережуться, то до 2030 року 1,9 мільярда людей, як і раніше, відчуватимуть брак основних засобів для миття рук вдома. Безумовно, це наголошує на необхідності збільшення інвестицій у програми з миття рук у всьому світі.

Всесвітній день миття рук.  Фото: cottonbro: /pexels.com

На початку пандемії COVID 19 доступ до засобів для миття рук, освіта та фінансування були недостатніми. Зокрема, 30% населення світу не мали коштів для миття рук із милом та водою, і майже у половині медичних закладів (43%) були відсутні основні засоби гігієни рук у місцях лікування.

GHC підтримує тему Всесвітнього дня миття рук 2022 «Об’єднаємося заради загальної гігієни рук». Всесвітня рада з гігієни закликає органи охорони здоров’я приділяти пріоритетну увагу гігієні рук для профілактики інфекцій.

Читайте також:  У Новосибірську на зборах помер другий мобілізований

Дослідження показують, що державні програми з миття рук можуть дати значний економічний ефект, подвоївши, а в деяких країнах значно перевищивши віддачу від інвестицій. Наприклад, одне з досліджень показує, що державна програма з миття рук в Індії може дати 92-кратне повернення інвестицій.

«Необхідні масштабні колективні зусилля»

Почесний професор Елізабет Скотт, доктор філософії, голова Глобальної ради з гігієни, пояснює: «GHC виступає за дотримання гігієни, особливо миття рук як одного з найважливіших заходів профілактики інфекцій. Безвідповідально, що у 21 столітті мільярди людей у ​​всьому світі все ще не мають доступу до елементарного миття рук із милом та водою.

Безсумнівно, необхідні масштабні колективні зусилля всіх рівнях суспільства, включаючи збільшення інвестицій урядів в інфраструктуру гігієни. Потрібно повернутися до основ та приділяти більше уваги гігієні рук.

Зокрема, миття з милом та водою або використання дезінфікуючих засобів на основі спирту, якщо мило та чиста вода недоступні. Ці елементарні правила залишаються важливим методом профілактики інфекцій у медичних та громадських установах».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я