Введення стелі цін на газ у січні: відповідь комунальників

0
128

Енергопостачальники заявили, що ранній початок обмеження вартості газу у ФРН технічно неможливий.

Введення стелі цін на газ у січні

Німецькі енергопостачальники заявили, що запровадження стелі цін на газ у січні неможливо здійснити з технічного погляду. І, мабуть, обмеження цін на газ не почне діяти раніше березня 2023 року.

Перенесення дати початку дії цінового гальма неможливе

Заклики про якнайшвидшу фінансову допомогу мешканцям Німеччини звучать все частіше, зокрема й з боку політиків. Останнім часом ідея про більш раннє введення стелі цін на газ набула широкого поширення.

Нещодавно канцлер ФРН Олаф Шольц (СДПН) також підтримав подібну ініціативу – раніше про це повідомило MDR. Однак канцлер наголосив, що це питання попередньо необхідно обговорити із постачальниками енергії.

Введення стелі цін на газ у січні неможливе з технічної точки зору, про це повідомила Асоціація енергетичної та водної промисловості Німеччини.  Фото: DELBO ANDREA/shutterstock.com

23 жовтня міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) також висловився за якнайшвидше порятунок громадян від високих цін на енергію, повідомляє RND. «Уряд ФРН працює під великим тиском. <…> І я хочу, щоб допомога якнайшвидше дійшла до людей, до підприємств», — заявив він.

Щоправда тоді політик поставив під сумнів більш раннє запровадження цінового гальма. “На даний момент ми не знаємо, чи можливо це технічно”, – заявив він.

У понеділок, 24 жовтня, німецькі енергетичні компанії відповіли на це питання. Згідно з заявою Асоціації енергетичної та водної промисловості Німеччини (BDEW), перенести дату початку дії стелі цін на газ не вдасться.

Введення стелі цін на газ у січні: пропозиція асоціації

Раніше запровадження стелі цін на газ неможливе «не через відсутність бажання з боку енергетичних компаній», — заявила президент BDEW Марі-Луїза Вольф. Вона пояснила, що початку стримування цін на газ має передувати спеціальна підготовка, яку не виконати у стислий термін.

«Необхідне перетворення IT-процесів дуже складно виконати. Більшість енергопостачальників просто не впорається із цим [до января 2023 года]», – Додала Вольф. Президент BDEW пояснила, що саме тому влада прийняла рішення покрити витрати мешканців у грудні.

Читайте також:  Вибір місця для терміналу ЗПГ на Рюгені викликає критику

Нагадаємо, що, згідно з рішенням експертної комісії, уряд ФРН візьме на себе оплату рахунків за газ громадян у грудні 2022 року. На думку Вольф, це можна зробити і в січні 2023 року, щоб додатково допомогти мешканцям, поки вони чекатимуть на початок дії цінового гальма.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :